Strona główna/Aktualności/Miasto/B jak Brajan i Budowlanka

B jak Brajan i Budowlanka

24.04.2024 Edukacja

Żadna impreza szkolna nie może obyć się bez jego tanecznych popisów. Jego talent i charyzmę dostrzegli też śląscy wykonawcy muzyczni i zaprosili Brajana Janusa, ucznia rybnickiej Budowlanki, do występów w klipach muzycznych, w których może zaprezentować swoje umiejętności i drzemiący w nim taneczny potencjał. A ostatnio wytańczył przepustkę do mistrzostw Europy.

Brajan Janus - najlepszy solista street dance zawodów w Pawłowicach. Zdj. Arch. pryw.

Naukę tańca zaczął w wieku 4 lat i swojej pasji poświęca każdą wolną chwilę. Brajan Janus - na co dzień spokojny, empatyczny i zaangażowany w sprawy szkoły uczeń, dzieli się swoją pasją z innymi. Zainicjował powstanie szkolnego kółka tanecznego, w którym uczy swoje koleżanki i kolegów opracowanych przez siebie układów choreograficznych. Na co dzień reprezentuje jastrzębskie studio „Explozja Tańca”, ale pracuje również nad własną marką, występując jako Ygrek.

Brajan występuje również jako Ygrek. Zdj. Arch. pryw.

Ma na koncie kilka sukcesów zespołowych i indywidualnych, w tym m.in. pierwsze miejsca na zawodach tanecznych „Ballo” w Żorach i w Ogólnopolskim Festiwalu Tańca Fun&Dance w Zdzieszowicach. Ale jednym z najważniejszych osiągnięć jest V miejsce solo mistrzostw Polski IDO Polskiej Federacji Tańca w Koninie. Dało ono Brajanowi kwalifikację na mistrzostwa Europy, w których weźmie udział nie tylko jako solista, ale również z grupą taneczną Blackout. 

Uczeń Budowlanki tańczy od 4 roku życia. Zdj. Arch. pryw.

- Jesteśmy z niego dumni, mocno mu kibicujemy i życzymy dalszych sukcesów! - słyszymy w Budowlance.

Opracowanie
rybnicka .eu

Zobacz także

Olimpijczycy z rybnickiej Budowlanki
Olimpijczycy z rybnickiej Budowlanki

Olimpijczycy z rybnickiej Budowlanki

do góry