Strona główna/Aktualności/Miasto/Olimpijczycy z rybnickiej Budowlanki

Olimpijczycy z rybnickiej Budowlanki

30.04.2024 Edukacja

- Jesteśmy dumni z naszej młodzieży i życzymy jej dalszych sukcesów - tak społeczność Budowlanki gratuluje uczniom odnoszącym sukcesy nie tylko na olimpiadach przedmiotowych.

Dominik Szolc zajął VII miejsce na Olimpiadzie Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej. To najlepsze indywidualne miejsce w historii szkoły. Zdj. Arch. ZSB

Troje uczniów Zespołu Szkół Budowlanych wystartowało w Olimpiadzie Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej w Zielonej Górze. W etapie międzyszkolnym uczestniczyło w sumie 75 uczniów z 25 szkół kształcących w zawodzie technik geodeta, którzy musieli napisać test, zmierzyć się z czterema zadaniami problemowymi, a kolejnego dnia rozwiązać zadania terenowe. Budowlankę reprezentowali: Nikola Kozik, Dominik Szolc i Tatiana Kuczera z klasy 5gA, a do etapu centralnego zakwalifikowało się dwoje pierwszych. Po kolejnych testach i zadaniach Dominik awansował do ścisłego finału, w którym odpowiadał na pytania członków komisji. Ostatecznie zajął 7 miejsce - najlepsze indywidualne w historii szkoły. Zdobył też indeks wyższej uczelni. Nikola była 18., a Budowlanka zajęła 8 miejsce w kraju. Uczniowie przygotowywali się do rywalizacji pod okiem nauczycielek: Małgorzaty Maciończyk, Magdaleny Machnik i Anny Gorol.

Patryk Grzenik - zdobywca pierwszego miejsca na etapie okręgowym Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych (Architektura Krajobrazu). Zdj. ZSB

Kolejny sukces ucznia Budowlanki to zdobycie pierwszego miejsca na etapie okręgowym Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w bloku Architektura Krajobrazu oraz awans do etapu centralnego Patryka Grzenika, w którym zmierzy się on z najlepszymi w Polsce. Warto dodać, że to jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów wiedzy oraz umiejętności praktycznych organizowanych w naszym kraju, któremu patronuje Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Uczniowie Budowlanki uczestniczyli też w programistycznym konkursie projektowo-szkoleniowym dla szkół średnich. Zdj. ZSB

Uczniowie Budowlanki uczestniczyli też w programistycznym konkursie projektowo-szkoleniowym dla szkół średnich Silesian CYBERhackathon 2024 na Politechnice Śląskiej w Gliwicach. Grupa w składzie: Denis Bichler, Dawid Szolc, Jakub Lizak, Daniel Mietelski i Robert Wawrzyńczyk (na zdj.) zdobyła wyróżnienie i 1000 zł.
Konkurs ma zwiększać świadomość społeczną na temat wpływu technologii cyfrowych na życie codzienne i zawodowe, a rywalizowało w nim 20 pięcioosobowych drużyn.

Opracowanie
rybnicka .eu

Zobacz także

B jak Brajan i Budowlanka
B jak Brajan i Budowlanka

B jak Brajan i Budowlanka

do góry