Strona główna/Aktualności/Miasto/Owsiak i św. Franciszek w Urszulankach

Owsiak i św. Franciszek w Urszulankach

30.03.2023 Edukacja

W Zespole Szkół Urszulańskich podsumowano konkurs plastyczny „Mój patron” adresowany do uczniów szkół podstawowych z Rybnika i okolic.

Laureatów poznaliśmy 28 marca w Urszulankach. Zdj. Ach. ZSU

Na konkurs nadesłano 186 prac z 21 szkół m.in. z Rybnika, Pilchowic, Radlina, Rydułtów, Świerklan, Zwonowic i Żor. Plastyczna rywalizacja polegała na przedstawieniu w graficznej formie, postaci którą młodzi ludzie darzą szczególnym podziwem, uważają za swojego patrona, wzór do naśladowania, autorytet. Dzieci wybrały m.in. Jurka Owsiaka, Alberta Einsteina, św. Franciszka, Mikołaja Kopernika oraz ukraińskich żołnierzy.

Jedna z nagrodzonych prac. Mat. prasowe

22 członków komisji konkursowej przyznało łącznie 9 nagród, 3 wyróżnienia oraz 9 listów gratulacyjnych. Swoje nagrody (publiczności) wręczyła też społeczność Zespołu Szkół Urszulańskich oraz tamtejsza biblioteka. Uroczyste podsumowanie konkursu odbyło się 28 marca w ZSU.
Wśród laureatów byli też uczniowie rybnickich szkół: Hanna Motylewska z SP nr 34 (I miejsce - nagroda publiczności) oraz Vanessa Czichos z ZSzP nr 2, Zofia Szczyrba z SP nr 21, Antonina Żukowska z ZSU i Antoni Chłodek z SP nr 23 (wszyscy II miejsca) oraz Radosław Klecha z SP nr 28, Maria Szulik z SP nr 23 i Filip Demczuk z SP nr 34 (III miejsca).

Wśród laureatów są też uczniowie rybnickich szkół. Mat. prasowe

Nagrodzone prace będzie można oglądać na wystawach w rybnickiej bibliotece głównej oraz w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Rybniku. 

Z Owsiakiem i św. Franciszkiem

16 zdjęć

186 prac z 21 szkół m.in. z Rybnika, Pilchowic, Radlina, Rydułtów, Świerklan, Zwonowic i Żor nadesłano na konkurs plastyczny „Mój patron”, zorganizowany przez Zespół Szkół Urszulańskich w Rybniku dla uczniów szkół podstawowych. Laureatów poznaliśmy 28 marca w Urszulankach, a są wśród nich również uczniowie rybnickich placówek.

Opracowanie
rybnicka .eu
do góry