Strona główna/Aktualności/Miasto/Nauczycielki w przedstawieniu o Rybku z Rybnika

Nauczycielki w przedstawieniu o Rybku z Rybnika

29.04.2024 Edukacja

„Rybek i Rybak” to tytuł przedstawienia, w którym wystąpiły nauczycielki z „Puchatkowa”, czyli Przedszkola nr 41. Autorką przedstawienia jest Agnieszka Chudzik, która napisała również teksty piosenek do spektaklu.  

„Rybek i Rybak” - przedstawienie dla dzieci o naszym mieście. Zdj. P nr 41

Przedstawienie opowiada o rybaku, który po wielu latach wrócił do Rybnika jako turysta i… złowił na wędkę Rybka z Rybnika. Ten jednak przekonuje rybaka, aby wypuścił go z powrotem do rybnickiego zalewu i mówi o tym, jak ważną rolę pełni w Rybniku. Rybek - główny bohater przedstawienia - opowiada też o swoim wyjątkowym mieście, jego zabytkach oraz miejscach, które można odwiedzić będąc w Rybniku. 

Aktywny udział w przedstawieniu wzięli również przedszkolacy, którzy rozwiązywali zagadki o Rybniku, a także zaśpiewali piosenkę „Rybniku me miasto kochane” ze słowami Agnieszki Chudzik i muzyką Karola Lapczyka. W rolę Rybaka wcieliła się autorka scenariusza, głosu Rybkowi udzieliła Aleksandra Zimoch, a scenografię stworzyły Katarzyna Dudek, Ewelina Mazur i Aleksandra Mazur. 

Jedna z prac na wystawie towarzyszącej przedstawieniu. Zdj. P nr 41

Przedstawienie, które ma ukazać piękno Rybnika i zachęcać do odwiedzenia naszego miasta, wystawiono 25 kwietnia, a zakończyły je dwie wystawy - na jednej znalazły się prace nadesłane na Międzyprzedszkolny Konkurs Plastyczny „Rybnik, moje miasto”, które Przedszkole nr 41 organizuje od dziewięciu lat, na drugiej - rysunki sławnych Polaków, wykonane przez dzieci z P nr 41.
Nauczyciele tej placówki twierdzą, że to dobry sposób na atrakcyjne i ciekawe przekazywanie wiedzy najmłodszym.

Nauczycielki w przedstawieniu o Rybku z Rybnika

19 zdjęć

„Rybek i Rybak” to tytuł przedstawienia, w którym dla dzieci z „Puchatkowa”, czyli Przedszkola nr 41 zagrały nauczycielki tej placówki. Autorką przedstawienia jest jedna z nich - Agnieszka Chudzik, która napisała również teksty piosenek do spektaklu.Przedstawienie, które ma ukazać piękno Rybnika i zachęcać do odwiedzenia naszego miasta, wystawiono 25 kwietnia, a zakończyły je dwie wystawy - na jednej znalazły się prace nadesłane na Międzyprzedszkolny Konkurs Plastyczny „Rybnik, moje miasto”, które Przedszkole nr 41 organizuje od dziewięciu lat, na drugiej - rysunki sławnych Polaków, wykonane przez dzieci z P nr 41.

Opracowanie
rybnicka .eu

Zobacz także

Rybnickie przedszkolaki szukały skarbu z robotem
Rybnickie przedszkolaki szukały skarbu z robotem

Rybnickie przedszkolaki szukały skarbu z robotem

do góry