Strona główna/Aktualności/Miasto/Dzieci z Urszulanek w Rybnickiej redagowały własną (..)

Dzieci z Urszulanek w Rybnickiej redagowały własną gazetkę

05.01.2024 Edukacja

W kreatywnych, małych dziennikarzy zaminili się na chwilę uczniowie pierwszej klasy szkoły podstawowej Zespołu Szkół Urszulańskich w Rybniku, którzy w piątek 5 stycznia odwiedzili redakcję Gazety Rybnickiej.

Klasa I a ze szkoły podstawowej w Zespole Szkół Urszulańskich w Rybniku. Zdj. AK

Chyba najmłodszy w Rybniku zespół redakcyjny, który 5 stycznia powołał do życia nowy tytuł na rybnickim rynku medialnym: "Dzieci Urszulanek", w swoich szeregach ma kreatywnych, małych  dziennikarzy newsowych, sportowych, redaktorów sprawnie poruszających się w sferze kultury oraz znakomitych grafików.

W pierwszym numerze z piękną okładką znajdziemy kilka stron z wydarzeniami - tutaj m.in. informacje o poznanej właśnie przez klasę literze "Z", a także wspomnienie wizyty w redakcji Gazety Rybnickiej, zaś w dalszej części kalendarz zapowiadający m.in. ferie, strony z kulturą i sportem.

Jak na profesjonalną redakcję przystało jest też stopka redakcyjna z imionami wszystkich młodych dziennikarzy i grafików. 

Może któryś z wyjątkowo czujnych Czytelników znajdzie w publikacji jakąś literówkę, albo nie do końca dopracowany obrazek, ale trzeba pamiętać, że zespół pracował pod presją czasu, z którą codziennie przecież zmagają się media.

Gazeta "Dzieci Urszulanek" robi wrażenie, na pewno podbiłaby rynek, ale spokojnie, lokalne media nie muszą się niczego obawiać, uczniowska redakcja po pierwszym wydanym numerze, na razie zawiesza działalność i wraca do nauki w murach szkolnych. Kto wie, może któryś z uczniów klasy I a, której wychowawczynią jest pani Katarzyna Jarska, zrobi kiedyś karierę w mediach?

Redaktor Naczelny
Aleksander Król
do góry