Strona główna/Aktualności/Biznes/Smak Azji w restauracji Haikai - Ramen, Wok & Sushi

Smak Azji w restauracji Haikai - Ramen, Wok & Sushi

25.04.2024 Biznes

Na kulinarnej mapie Rybnika pojawiło się nowe miejsce! Miłośników ramenu, sushi, curry i innych azjatyckich smaków z pewnością zainteresuje restauracja Haikai znajdująca się na rynku.

Wnętrze restauracji Haikai - Ramen, Wok & Sushi. Zdj. Michał Koczy

Okazuje się że z Rybnika do Azji wcale nie jest tak daleko! W samym sercu miasta, na rynku, pojawiła się restauracja Haikai - Ramen, Wok & Sushi, która przeniesie Was w podróż do orientalnego świata pełnego egzotycznych smaków i aromatów.

Haikai to termin związany z japońską poezją, szczególnie z gatunkiem haiku, najczęściej opisującym naturę lub codzienne życie. Podobnie jak w poezji, gdzie każde słowo skrywa bogactwo znaczeń, w kuchni Haikai każdy składnik wzbogaca doznania smakowe.

- Do stworzenia tego miejsca zainspirowały mnie podróże po Azji. Kuchnia azjatycka jest moją ulubioną. Miałem przyjemność pracować z najlepszymi sushi masterami i ramen masterami, nie tylko z Polski - mówi Bartosz Pawleta, właściciel lokalu.

Inspiracją do stworzenia lokalu były podróże po Azji. Zdj. Michał Koczy

Restauracja serwuje różne odmiany sushi, takie jak futomaki, uramaki, fusion rolls, nigiri, hosomaki i sashimi. Na liście dań znajdziemy również curry, japoński makaron udon oraz hawajski poke bowl. Dla miłośników kuchni tajskiej przygotowano Pad-Thai oraz zupę Tom Yum. Nie zabraknie oczywiście głównej gwiazdy, czyli ramenu. W karcie są propozycje odpowiednie dla wegetarian i wegan.

Co więcej, szefowie kuchni regularnie wprowadzają zmiany w menu, dostosowując je do różnych okazji czy sezonowych inspiracji. Niedawno zakończył się tydzień wietnamski, a w najbliższy weekend, przed majówką, właściciel planuje poszerzyć ofertę o kilka nowych wariacji ramenu, popularnej japońskiej zupy.

W karcie dań znajdziemy m.in. ramen, sushi, i curry. Zdj. Michał Koczy

Obecnie klienci mogą się cieszyć posiłkiem na świeżym powietrzu, ponieważ przed lokalem znajduje się ogródek letni. Restauracja zlokalizowana jest na rybnickim rynku (ul. Rynek 2). W Haikai można skorzystać z opcji zamówienia dań na wynos, dzwoniąc do lokalu lub korzystając z aplikacji takich jak pyszne.pl czy Glovo.

dziennikarz
Dominika R
do góry