Strona główna/Aktualności/Biznes/Ogródki letnie rozkładają się na rybnickim rynku i (..)

Ogródki letnie rozkładają się na rybnickim rynku i deptaku

12.04.2024 Biznes

Na rybnickim rynku pojawiły się już pierwsze parasole. Ogródki letnie rozłożyły się już też na rybnickim deptaku. Sezon na zimne napoje i jedzenie pod chmurką w Rybniku uznajemy za otwarty!

Ogródki letnie rozkładają się na rynku. Zdj. Julia Osika

Od kilku dni można już schrupać soczystego burgera pod parasolem przy restauracji „Tu i Teraz Burger & Cake”.

- U nas ruszył już "letni sezon”. Tydzień temu otwarliśmy już nasz ogródek. Zapraszamy wszystkich do nas na dobre jedzonko z pięknym widokiem na bazylikę. Mamy pyszne burgery, sałatki, bajgle czy frytki - mówi pani Aleksandra z lokalu Tu i Teraz.

Kawałek dalej można już też usiąść m.in. przy Pierogarni Przytulna, a na rynku swoje parasole rozłożył już m.in. Sphinx. 

Zaprasza na lody pod Focusem. Zdj. Julia Osika

Inni ruszają z sezonem na jedzenie pod chmurką lada dzień.

- Przyjechałam do Rybnika z Dolnego Śląska, ze Świdnicy miesiąc temu. Postanowiłam otworzyć tu restaurację z kuchnią śląską, którą uważam za najlepszą w Polsce, ale będziemy się specjalizować też w daniach z dziczyzny - mówi Ewa Korczyńska z lokalu, który urządza się właśnie tam, gdzie działała restauracja „Moja ulubiona” (dawna Best Pizza).
- Kończymy wykańczanie restauracji, mamy nadzieję, że w przyszłym tygodniu zaczniemy przyjmować pierwszych gości - mówi pani Ewa.

Ogródki letnie rozkładają się na rynku w Rybniku

17 zdjęć

Początek kwietnia, a na rybnickim rynku już rozkładają się ogródki letnie.

Opracowanie
rybnicka .eu
do góry