Strona główna/Aktualności/Miasto/Tuba czasu rybnickich "Powstańców"

Tuba czasu rybnickich "Powstańców"

15.10.2022 Miasto

„Działo się to w Rybniku, w roku 2022, dnia 15 października, w drugim dniu obchodów jubileuszu 100-lecia szkoły…” - od tych słów rozpoczynał się akt włożony wraz z gazetką „Powstańczą” i jednym groszem do kapsuły czasu wmurowanej pod budowę nowej sali gimnastycznej dla I LO.

Uroczyste wmurowanie kapsuły czasu. Zdj. AK

Dyrektor I LO w Rybniku Tadeusz Chrószcz tłumaczył, że kaspsuła będzie trwałym śladem dla potomnych, przypomni o wspaniałym jubileuszu 100-lecia szkoły.

- Być może za kolejne 100 lat ktoś sięgnie po nasze wspomnienia, po to, by pomyśleć właśnie o tym dniu i o tym jubileuszu - mówił w podobnym tonie Piotr Kuczera, prezydent Rybnika.

Dodał, że budowa sali gimnastycznej jest ważnym wydarzeniem dla szkoły. - „Powstańcy” doskonale wiedzą jaki był głód zaplecza sportowego. Udaje się to w końcu zrealizować - mówił Kuczera, dodając, że to chyba pierwsza kapsuła czasu, która jest wmurowana za jego prezydentury. (AK)

"Kamień węgielny" pod nową salę gimnastyczną dla "Powstańców"

18 zdjęć

W sobotę 15 października podczas świętowania jubileuszu 100-lecia I LO im. Powstańców Śląskich w Rybniku odbyło się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod nową salę gimnastyczną.

do góry