Strona główna/Aktualności/Miasto/Wielki finał Rybnickich Dni Integracji

Wielki finał Rybnickich Dni Integracji

17.05.2024 Miasto

Za nami wielki finał 7. edycji Rybnickich Dni Integracji, mających na celu zrozumienie oraz propagowanie integracji i współpracy z podopiecznymi rybnickich stowarzyszeń i placówek, które opiekują się osobami starszymi oraz zajmują się rehabilitacją, edukacją i socjalizacją osób niepełnosprawnych w różnym wieku.

W dzisiejszym przemarszu wzięli również udzial rybniccy seniorzy, korzystający z projektów realizowanych przez rybnicką Superfundację. Zdj. Wacław Troszka
Po uroczystej mszy w bazylice św. Antoniego uczestnicy finału prowadzeni przez Miejską Orkiestrę Dętą „Rybnik” przeszli w barwnym pochodzie na teren Kampusu przy ul. Rudzkiej, gdzie Zespół Szkolno-Rewalidacyjny „Szkoła Życia” i działające od roku 2007 rybnickie stowarzyszenie Oligos przygotowały wielki integracyjny piknik z licznymi atrakcjami i występami artystycznymi. Były darmowy popcorn i inne przekąski, tradycyjne już dmuchańce dla dzieci, ale i rowerowe trenażery czy nietypowe boisko do gry w piłkę nożną. Wśród zaproszonych gości, którzy pojawili się na pikniku była m.in. bejsbolowa drużyna Silesii Rybnik.

Uczestnikom pikniku integracyjnego wieńczącego tegoroczne Rybnickie Dni Integracji towarzyszył wiceprezydent Wojciech Kiljańczyk. Zdj. Wacław Troszka

W czasie oficjalnego otwarcia finałowego pikniku dyrektorka Szkoły Życia wraz z przedstawicielami Oligosu, wręczyła wiceprezydentowi Wojciechowi Kiljańczykowi drewniane serce, będące swoistym symbolem prawdziwej integracji.

O część artystyczną pikniku zadbali nauczyciele i podopieczni rybnickich placówek oświatowych oraz Ośrodka Leczniczo-Rehabilitacyjnego im. Jana Pawła II

Warto przypomnieć, że tegoroczne Rybnickie Dni Integracji odbyły się w nowej formule, poszerzonej o spotkania integracyjne w rybnickich placówkach, przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych w różnym stopniu i w różnym wieku oraz dla mieszkańców w podeszłym wieku. Tym sposobem przedszkolaki trafiły np. do Miejskiego Domu Pomocy Społecznej przy ul. Żużlowej i m.in. wzięły tam udział w warsztatach rękodzielniczych, a uczniowie Zespołu Szkół nr 3 odwiedzili funkcjonującą po sąsiedzku Szkołę Życia.

Finał 7. Rybnickich Dni Integracji

35 zdjęć

Wielki piknik integracyjny na terenie Kampusu zakończył 7. edycję Rybnickich Dni Integracji. Wczesniej w bazylice św. Antoniego odprawiono uroczystą mszę, po której liczne grono uczestników integracyjnego finału przeszło w kolorowym pochodzie na rybnicki Kampus.

 

Dziennikarz
Wacław Troszka
do góry