Strona główna/Aktualności/Miasto/Sebastian Śmieja zostanie rybnickim radnym za Piotra (..)

Sebastian Śmieja zostanie rybnickim radnym za Piotra Kuczerę

22.04.2024 Miasto

Wraz z wygraną Piotra Kuczery w wyborach na urząd prezydenta Rybnika, do Rady Miasta Rybnika wejdzie Sebastian Śmieja, najmłodszy radny Rybnika.

Sebastian Śmieja zostanie najmłodszym rybnickim radnym. Zdj. Aleksander Król

Piotr Kuczera 21 kwietnia został wybrany na prezydenta Rybnika, a wcześniej, w wyborach 7 kwietnia, zdobył prawo do mandatu radnego. Ponieważ nie może pełnić obu funkcji jednocześnie -  kolejna osoba z listy Koalicji Obywatelskiej z tego samego okręgu, zdobędzie mandat radnego miejskiego.

7 kwietnia w wyborach do rady miasta startujący z listy Koalicji Obywatelskiej Sebastian Śmieja zdobył tyle samo głosów co Marian Fojcik. Przepisy premiują jednak Śmieję do objęcia mandatu za Piotra Kuczerę.

Śmieja będzie zatem najmłodszym radnym w radzie miasta Rybnika. Ma 24 lata.

- O trzy lata starszy ode mnie jest Karol Szymura z PiS - zauważa Śmieja, który w niedzielę razem z innymi radnymi towarzyszył prezydentowi Kuczerze podczas wieczoru wyborczego. - Nie brakowało emocji, bo w różnym czasie, wyniki cząstkowe były różne. Ostatecznie, gdy okazało się, że mamy zwycięstwo, była wielka radość - mówi nam Sebastian Śmieja.

W kampanii przed wyborami do rady miasta Rybnika prowadził bardzo ambitną kampanię, proponując jeden pomysł na każdy dzień kampanii. W sumie 29 takich propozycji. Czy teraz będzie starał się przekonać prezydenta i innych radnych do ich realizacji?

- Mam nadzieję, że jak największą ilość tych pomysłów uda się wdrożyć. Najbardziej zależy mi na tych tematach, na których się znam najlepiej - związanych z transportem, rozwojem komunikacji miejskiej. Chciałbym też, by udało się zrealizować pomysły związane z zielenią, m.in. parkami kieszonkowymi - przyznaje nieoficjalny jeszcze miejski radny.

Przypomnijmy, to właśnie Sebastian Śmieja zgłosił do budżetu obywatelskiego projekt woonerfu na ulicy Wysokiej, między bazyliką a teatrem, który miasto chce w przyszłości realizować.

Redaktor Naczelny
Aleksander Król
do góry