Strona główna/Aktualności/Miasto/Rybnicki Pet Patrol w potrzebie

Rybnicki Pet Patrol w potrzebie

30.01.2023 Miasto

Zwykle to oni pomagają - dziś, by móc nadal pomagać, sami potrzebują pomocy. Rybnicka fundacja Pet Patrol potrzebuje naszego wsparcia!

Wolontariusze Pet Patrolu. Archiwum Gazeta Rybnicka

Pet Patrol Rybnik to grupa ludzi, działających na rzecz ochrony zwierząt. Dzięki ich interwencjom udało się uratować życie wielu zwierzaków - głównie psów i kotów, skrzywdzonych przez ludzi. Wiele z nich, dzięki zaangażowaniu Pet Patrolu znalazło nowy, bezpieczny dom. Niestety finansowa sytuacja fundacji jest na tyle trudna, że grozi jej konieczność zakończenia działalności.

- Kochani, kolejna prośba do Was. Nie wiemy jak już mamy prosić, bo zdajemy sobie sprawę, że wszystkim jest ciężko, ale rzeczywistość jest taka, że funkcjonujemy tylko i wyłącznie dzięki Waszym darowiznom finansowym i rzeczowym - mówią przedstawiciele Fundacji.

- Rocznie całkowita suma utrzymania i leczenia naszych podopiecznych osiąga prawie PÓŁ MILIONA złotych! Te wydatki się zmieniają, w okresie wiosenno-letnim kiedy rodzą się małe niechciane zwierzęta, te wydatki są jeszcze większe. Tracimy płynność finansową. W tej chwili nie przyjmujemy nowych zwierząt, bo nosimy się z zamiarem zamknięcia fundacji na początku marca. Nie możemy wciąż odbierać telefonów z prośbą o pomoc i jej odmawiać i jeszcze słuchać pretensji za to, że nie mamy możliwości - dodają.

Dzięki zaangażowaniu działaczy Pet Patrolu, w roku 2022 do swojego własnego domu trafiło aż 137 zwierzaków. Wolontariusze podjęli ponad 80 interwencji ze zgłoszeń dotyczących zaniedbywania oraz znęcania się nad zwierzętami. Pod opieką fundacji pozostaje nadal 59 zwierzaków, a ta liczba codziennie się zmienia. Za każdą cyfrą kryje się osobna historia, nieraz smutna, choć zakończona szczęśliwie...

Pat Patrol przygotował podsumowanie minionego roku, dokumentujące efekty ich pracy i wsparcia ludzi dobrej woli przeczytaj podsumowanie na Facebooku.

- My wolontariusze dajemy z siebie wszystko. Swój czas, całe serce i pieniądze też - paliwo, czasem zakup karmy z własnych środków dla podopiecznych fundacji, które mamy na „tymczasie” - naprawdę jesteśmy w stanie poświęcić dla tych zwierząt bardzo dużo. Niestety są rzeczy, których nie przeskoczymy. To finanse - ubolewają wolontariusze. - Jeśli możecie, to wesprzyjcie nas! Tutaj nie chodzi o wielkość datku, każda złotówka to dla nas uścisk od Was za to co robimy. Dziękujemy za to, że nas wspieraliście, i wierzyliście w to co robimy - mówią.

Jak pomóc Pet Patrolowi?

Wykonując przelew, podając w tytule: pomagam
Konto bankowe (PL): 24 1600 1462 1824 6396 7000 0001
Konto walutowe (EUR): 94 1600 1462 1824 6396 7000 0002

Można również przekazać 1,5% podatku na rzecz Fundacji Pet Patrol
KRS: 0000781066

Opracowanie
rybnicka .eu

Zobacz także

Rybnik. Policja i obrońcy zwierząt odbierają kilkadziesiąt psów i kotów
Rybnik. Policja i obrońcy zwierząt odbierają kilkadziesiąt psów i kotów

Rybnik. Policja i obrońcy zwierząt odbierają kilkadziesiąt psów i kotów

Zerwijmy łańcuchy! Akcja obrońców psów na rybnickim rynku
Zerwijmy łańcuchy! Akcja obrońców psów na rybnickim rynku

Zerwijmy łańcuchy! Akcja obrońców psów na rybnickim rynku

do góry