Strona główna/Aktualności/Miasto/Rybnik. Policja i obrońcy zwierząt odbierają (..)

Rybnik. Policja i obrońcy zwierząt odbierają kilkadziesiąt psów i kotów

26.10.2022 Miasto

Policjanci z Komisariatu Policji w Boguszowicach, wspólnie z lekarzem weterynarii, pracownikami Urzędu Miasta w Rybniku oraz wolontariuszami Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami interweniowali podczas odbierania kilkudziesięciu psów i kotów, które były trzymane w nieodpowiednich warunkach. Interwencja miała miejsce 25 października na terenie jednej z posesji na Osiedlu Północ w Rybniku. Zwierzęta zostały przekazane pod opiekę do pobliskich schronisk. Teraz śledczy ustalają, czy pod tym adresem dochodziło do znęcania się nad zwierzętami.

Policjanci z Boguszowic odebrali kilkadziesiąt psów. Zdj. policja Rybnik

Wczoraj około godziny 14.30 policjanci z Komisariatu Policji w Boguszowicach otrzymali zawiadomienie w sprawie znęcania się nad zwierzętami na jednej z posesji na Osiedlu Północ w Rybniku. W międzyczasie dyżurny komisariatu otrzymał zgłoszenie interwencji dotyczącej niewłaściwej opieki nad kilkudziesięcioma psami i kotami pod tym adresem.

Kiedy mundurowi przyjechali na miejsce przed ogrodzeniem zastali pracowników Urzędu Miasta w Rybniku oraz wolontariuszy Towarzystwa Opieki nad Zwierzątkami. Posesja była zamknięta. Na miejsce wezwano straż pożarną i podjęto decyzję o siłowym wejściu na teren parceli. Kiedy stróże prawa wraz z wolontariuszami weszli do środka, właściciele domu wyszli na zewnątrz - informuje Bogusława Kobeszko, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Rybniku.

Do akcji doszło na terenie jednej z posesji na Osiedlu Północ w Rybniku. Zdj. policja Rybnik

Na miejsce przyjechał lekarz weterynarii, który oświadczył, że warunki bytowania zwierząt są niewłaściwe, a przetrzymywane psy znajdują się w okolicznościach zagrażających ich życiu i zdrowiu.

- Policjanci ustalili, że opiekunami psów i kotów są kobiety w wieku 32 i 54 lat oraz 56-letni mężczyzna. Z uwagi na niewłaściwe warunki trzymania zwierząt, wolontariusze odebrali 37 psów oraz 8 kotów, które zostały przekazane do okolicznych schronisk. Dzisiaj zostaną odebrane kolejne czworonogi - informuje Bogusława Kobeszko.

Teraz śledczy ustalają, czy pod tym adresem dochodziło do znęcania się nad zwierzętami. Za to przestępstwo grozi do 3 lat więzienia.

Opracowanie Redakcja

Zobacz także

Rybnicki Pet Patrol w potrzebie
Rybnicki Pet Patrol w potrzebie

Rybnicki Pet Patrol w potrzebie

do góry