Strona główna/Aktualności/Kultura i rozrywka/Orbita PREZENTuje: Dla miłośników świątecznych (..)

Orbita PREZENTuje: Dla miłośników świątecznych wypieków i książek z górnej półki

14.12.2022 Kultura i rozrywka

Co chciałby znaleźć pod choinką? - Książkę oczywiście! - mówi z uśmiechem Jan Grzonka, ceniony rybnicki księgarz. I poleca, co sprezentować na święta miłośnikom wypieków. 

- Na święta polecamy też coś z górnej półki - mówi Jan Grzonka. Zdj. Sabina Horzela-Piskula

- Święta to czas dla książek kulinarnych, dlatego kusimy klientów m.in. „Czekoladą. Szkołą cukiernictwa. Le Cordon Bleu” czy niekwestionowanym hitem - „Italią na talerzu”, której pierwszy nakład skończył się w osiem godzin, co w dzisiejszych czasach się nie zdarza - mówi pan Janek.

I dodaje: - Polecamy też porządne wydawnictwa lokalne, które obrodziły jak nigdy dotąd, m.in. monografię rybnickiego żużla. Furorę od kilku lat robią też nasze bony świąteczne. Drukujemy je na miejscu, więc możemy wpisać wybrane przez klientów życzenia i ozdobić grafiką. 
Przed Bożym Narodzeniem polecamy też coś z górnej półki. Przepiękne albumy o samochodach z serii „Ultimate Collector Cars”, których na całym świecie wydano 10 tys. Do Polski trafiło 10 egzemplarzy, z czego 9 do nas. Kosztują tysiąc złotych. Z kolei tysiąc euro za unikatowy, numerowany album znanego grafika, który ukazał się ledwie w tysiącu egzemplarzach, zapłacił klient, który przyjechał do nas aż z Warszawy.

Ekipa Orbity poleca książki na święta. Zdj. (S)

(S)

Wspólnie z Orbitą polecamy też:

Miłośnikom wiedzy i podróży

Milusińskim i wiecznym dzieciom

Miłośnikom gadżetów

Romantyczkom i nie tylko

 

do góry