Strona główna/Aktualności/Kultura i rozrywka/Orbita PREZENTuje: Dla miłośników książek z gadżetami

Orbita PREZENTuje: Dla miłośników książek z gadżetami

12.12.2022 Kultura i rozrywka

A może globus? Jednak nie taki zwykły, ale interaktywny. A może książka, ale nietypowa - mówiąca. Kontynuujemy nasz cykl wyjątkowych świątecznych prezentów, które wybierają dla nas księgarze z rybnickiej Orbity. Dziś coś dla miłośników książek z gadżetami.

W Orbicie znajdziemy nie tylko książki... Zdj. Sabina Horzela-Piskula

- To książka, która sama się czyta - mówi pani Dominika o serii „Czytaj z Albikiem”, czyli o interaktywnych, mówiących książkach oraz o grach i puzzlach dla dzieci w różnym wieku.

- Wystarczy przyłożyć elektroniczne pióro do tekstu lub ilustracji, by usłyszeć treść i mnóstwo ciekawostek. Pióro jest kompatybilne z innymi książkami z tej serii, więc posłuży też do poznawania języka angielskiego, świata zwierząt, dinozaurów, liter czy liczb. To książki, które edukują i są proste w obsłudze, więc są idealne dla dzieci. Można się zrzucić w kilka osób (pakiet kosztuje 279 zł) i kupić naprawdę wartościowy prezent. Pióro jest też przystosowane do interaktywnego globusa, z którym odczyta ciekawostki o prawie 200 krajach świata. Mamy też inny globus, do którego pobiera się darmową aplikację na telefon. Z ich pomocą świat stanie się dziecku jeszcze bliższy - wyjaśnia pani Dominika.

(S)

do góry