Strona główna/Aktualności/Kultura i rozrywka/Orbita PREZENTuje: Dla milusińskich i tych, którzy (..)

Orbita PREZENTuje: Dla milusińskich i tych, którzy wciąż czują się dziećmi

08.12.2022 Kultura i rozrywka

Zastanawiacie się co kupić w prezencie swoim bliskim? Nie musicie szukać daleko. Jest Orbita! - Przed nami trudny okres - wydatki związane z ogrzewaniem i galopujące ceny, ale myślę, że rybniczanie i pozostali nasi klienci wybiorą dla swoich bliskich właśnie książki. To zawsze wartościowy prezent i obdarowani z pewnością docenią dobrą książkę. A jest w czym wybierać... - mówi Jan Grzonka. Co zatem polecają na święta księgarze popularnej Orbity?

Pani Kasia zaproponuje coś nie tylko dla milusińskich. Zdj. Sabina Horzela-Piskula

- Dwutomowe wydanie „Muminków” Tove Jansson klienci kupują równie chętnie swoim dzieciom, co sobie. Przyznają, że muszą je mieć na półce - opowiada pani Kasia. I dodaje:

- Nieustannie popularne są „Dzieci z Bullerbyn” Astrid Lindgren, a przepięknie ilustrowane wydanie Naszej Księgarni jest hitem i idealnie nadaje się na prezent. Podobnie jak świąteczny „Dziadek do Orzechów i Król Myszy” czy książki, które składają się z 24 opowiadań na każdy dzień adwentu, m.in. „Jak Winston uratował święta. Dwadzieścia cztery i pół opowiadania na każdy dzień grudnia”. Dzieci bardzo je lubią, bo do Wigilii codziennie mogą poznawać jedną opowieść.
Nadal modni są Nienacki, Niziurski, Bahdaj czy Szklarki. Dziadkowie i rodzice kupując prezenty dla dzieci sięgają po autorów, których sami chętnie czytali. Te książki nie tracą na wartości, a wydania są bardzo ładne.
Coraz częściej autorzy książek dla dorosłych piszą też ciekawie dla dzieci, jak Magdalena Witkiewicz, Agnieszka Krawczyk czy Jo Nesbo, autor kultowych kryminałów, ale też niezwykle zabawnej i popularnej wśród dzieci serii o Dr. Proktorze.

Autor: (S).

do góry