Strona główna/Gazeta Rybnicka/Dzielnice Rybnika/Niewiadom/Industriada w Niewiadomiu (nie tylko) dla dzieci

Industriada w Niewiadomiu (nie tylko) dla dzieci

01.06.2024 Niewiadom

Przerywana deszczem Industriada w Zabytkowej Kopalni „Ignacy” w Niewiadomiu trwa w najlepsze. A atrakcji nie brakuje, głównie dla dzieci - pierwszego czerwca nie może przecież być inaczej.

Yabba-Dabba-Doo... na Industriadzie w Niewiadomiu. Zdj. Sabina Horzela-Piskula

Miasteczko kuglarsko-cyrkowe, możliwość chodzenia po linie i na szczudłach, spore maskotki z bajek, kultowi bohaterowie „Między nami jaskiniowcami”: Fred, Wilma, Betty i Barney, czyli popularni niegdyś Flintstonowie, autobus wodorowy za kierownicą, którego można było usiąść - to tylko część atrakcji, jakie przygotowano na Ignacym w Niewiadomiu, w ramach 15 Industriady, czyli święta Szlaku Zabytków Techniki. I nawet ulewa, która przerwała zabawę, nie popsuła humorów uczestnikom.

Maskotki w rozmiarze XXL. Zdj. (S)

W górze jest już balon stratosferyczny wysłany z Ignacego (szczegóły misji tutaj), wciąż można tam oglądać plenerową wystawę zdjęć kobiet pracujących, które żadnej pracy się nie bały, a przed nami koncert Janusza Radka z Filharmonią Futurą oraz nocne iluminacje Ignacego.

Nocna iluminacja Ignacego. Zdj. Małgorzata Płoszaj

Już wczoraj (31 maja) Zabytkowa Kopalnia „Ignacy” w Niewiadomiu zmieniła swoje barwy podczas nocnego zwiedzania Hoym gruby, w którym wzięły udział tłumy gości.

Niewiadomska Industriada (nie tylko) dla dzieci

39 zdjęć

Przerywana deszczem Industriada w Zabytkowej Kopalni „Ignacy” w Niewiadomiu trwa w najlepsze. Miasteczko kuglarsko-cyfrowe, spore maskotki z bajek, popularni niegdyś Flintstonowie, autobus wodorowy to tylko część atrakcji, jakie przygotowano w ramach 15. Industriady, czyli święta Szlaku Zabytków Techniki. A jubileuszowe świętowanie w Niewiadomiu zaczęło się już wczoraj (31 maja) podczas nocnego zwiedzania Hoym gruby, w którym wzięły w nim udział tłumy gości.

Dziennikarz
Sabina Horzela-Piskula

Zobacz także

Kryształowa Industriada na Ignacym
Kryształowa Industriada na Ignacym

Kryształowa Industriada na Ignacym

do góry