Strona główna/Aktualności/Sport/Szpadzistka Laura Misiak siódma w MŚ kadetek

Szpadzistka Laura Misiak siódma w MŚ kadetek

17.04.2024 Sport

We wczorajszym turnieju indywidualnym, odbywających się w Arabii Saudyjskiej mistrzostw świata kadetów (U17) 17-letnia szpadzistka RMKS-u Rybnik Laura Misiak zajęła dobre 7. miejsce. Dzisiaj młode polskie szpadzistki walczą w turnieju drużynowym MŚ juniorek.

Siódma kadetka świata Laura Misiak z RMKS-u Rybnik, z trenerem Arturem Fajkisem start w MŚ mogą uznać za udany. Zdj. Materiały prasowe organizatora MŚ.

To siódme miejsce to najlepszy wynik w krótkiej jeszcze międzynarodowej karierze Laury Miasiak.
W eliminacjach grupowych szpadzistka rybnickiego klubu wygrała trzy z sześciu walk i awansowała do fazy pucharowej turnieju. W pierwszej walce pewnie 15:5 pokonała Finkę Vasilisę Szewczenko. W pojedynku, którego stawką był awans do czołowej 32 turnieju Laura zmierzyła się z silną Ukrainką Aliną Dymytruk. Po zaciętym pojedynku, nasza szpadzistka wygrała 15:12. W kolejnej walce zawodniczka RMKS-u Rybnik dość łatwo (15:6) pokonała Japonkę Mayu Kogę. W pierwszej ósemce mistrzowskiego turnieju Laura Misiak zameldowała się po zwycięstwie nad amerykanką Reginą Lee 15:10. W walce ćwierćfinałowej nasza szpadzistka zmierzyła się z kolejną Amerykanką Szariką Gajalla. Po zaciętej, emocjonującej walce to rywalka awansowała do półfinału wygrywając 15:11.Laura Misiak (po prawej) w czasie zwycięskiej walki z Japonką Kogą. Zdj. Materiały prasowe organizatora MŚ

Kolejną walkę Amerykanka Gajalla też wygrała i w finale zmierzyła się z Ukrainką Anną Maksymienko. Wygrała ta ostatnia zdobywając tytuł mistrzyni świata kadetek. Co ciekawe, Maksymienko walczyła również wczoraj w turnieju juniorek (U20) i po porażce z Alicją Klasik z RMKS-u została sklasyfikowana na 34. miejscu.
17-letnia radlinianka Laura Misiak to kolejna utalentowana wychowanka sekcji szermierczej RMKS-u Rybnik i pracujących w niej szkoleniowców. W mistrzostwach świata walczyła dopiero po raz drugi. W 2022 roku w mistrzostwach świata kadetów odbywających się w Dubaju zajęła 28. miejsce.

- Pomimo nieco słabszego początku turnieju, bo w grupie eliminacyjnej wygrała tylko 3 z 6 walk, Laura znakomicie walczyła w części pucharowej wczorajszego turnieju. Jej mocne strony to: szybkość, siła i duże już umiejętności techniczne. Laura dobrze radzi sobie ze stresem w trakcie walk no i przede wszystkim to zawodniczka bardzo pracowita i ambitna - powiedział nam trener Artur Fajkis.

Laura Misiak (na pierwszym planie) w ostatniej turniejowej walce ulegla Amerykance Szarice Gajalli, która dotarła aż do finału. Zdj. Materiały prasowe organizatora MŚ.

Podopieczne rybniczanina, który poza pracą w rybnickim klubie jest też trenerem kadry juniorek, wystąpią dzisiaj w Arabii Saudyjskiej w turnieju drużynowym mistrzostw świata juniorek. Filarem drużyny jest oczywiście najbardziej utytułowana szpadzistka RMKS-u Rybnik, świeżo upieczona mistrzyni Polski Alicja Klasik. Powodzenia! Trzymamy kciuki!