Strona główna/Aktualności/Sport/Mistrzostwa kajakarzy amatorów na Pniowcu

Mistrzostwa kajakarzy amatorów na Pniowcu

12.06.2022 Sport

W niedzielę 12 czerwca przed południem przy iście plażowej pogodzie na wodach Pniowca (boczny zbiornik Zalewu Rybnickiego) odbyły się amatorskie mistrzostwa Rybnika w kajakarstwie rekreacyjnym.

Mistrzostwa Rybnika w kajakarstwie. Zdj. Wacław Troszka

To już czwarta impreza zaliczana do zorganizowanych przez MOSiR po raz pierwszy Amatorskich Mistrzostw Rybnika, mających formę dziesięcioboju.

W sąsiedztwie plenerowego kąpieliska, na całkiem długiej trasie wytyczonej bojami (1 pętla - 1.900 m) rywalizowało 12 mężczyzn (3 pętle - 5.700 m) i dziewięć dziewcząt (2 pętle - 3.800 m). Mężczyźni ścigali się czwórkami, a dziewczęta piątkami i na podstawie uzyskanych czasów sporządzono klasyfikację generalną.

Wśród mężczyzn zwyciężył Maciej Kotas (czas: 15:42,79) przed Szymonem Drzęźlą i Januszem Skrzyńskim, a wśród dziewcząt Sylwia Olesińska-Myśliwiec (11:25,63) przed Hanną Buchalik i Magdaleną Kasprzak.

W mistrzostwach wzięła udział silna sześcioosobowa reprezentacja rybnickiego Klubu Olimpiad Specjalnych - dwie trenerki, dwie kajakarki i dwóch kajakarzy. Trenerka Sylwia Olesińska-Myśliwiec wygrała rywalizację dziewcząt a Magdalena Kasprzak była trzecia.

Kolejną mistrzowską imprezą będą pływackie mistrzostwa Rybnika amatorów, które 10 lipca odbędą się na kąpielisku Ruda.

WaT

Mistrzostwa Rybnika w kajakarstwie

20 zdjęć

W niedzielę 12 czerwca przed południem na wodach Pniowca odbyły się amatorskie mistrzostwa Rybnika w kajakarstwie rekreacyjnym.

do góry