Strona główna/Aktualności/Sport/Miniżużlowa majówka

Miniżużlowa majówka

01.05.2024 Sport

Już tradycyjnie Rybki Rybnik zapraszają na świąteczną majówkę z miniżużlem . 1,2 i 3 maja na stadionie przy ul. Pod Hałdą w dzielnicy Chwałowice odbędą się trzy różne turnieje; na wszystkie trzy wstęp wolny!

Przez trzy dni,od 1 do 3 maja w tirnieju drużynowym i w dwóch indywidualnych będą rywalizować na stadionie Rybek w Chwałowicach najlepsi polscy miniżużlowcy. Zdj. Wacław TroszkaW środę 1 maja o godz. 11 rozpocznie się tam I runda drużynowych mistrzostw Polski. W tym roku drużyny podzielone na dwie grupy.W nich będą najpierw rywalizować w turniejach eliminacyjnych o awans do turnieju finałowego, który 12 października odbędzie się w Rybniku. Te turnieje eliminacyjne odbędą się na torze każdej z drużyn tworzących daną grupę. Dwie lub trzy najlepsze zespoły w grupie awansują do finału. Wywalczonego przed rokiem tytułu mistrzów Polski bronić będzie drużyna Rybek Rybnik, prowadzona przez Adama Pawliczka.

- Łatwo nie będzie, ale zrobimy wszystko, by tytuł pozostał w Rybniku - mówi trener Rybek Adam Pawliczek. W zespole Rybek nastąpiła pokoleniowa zmiana warty i doświadczonych już zawodników, którzy z racji wieku zakończyli swoją przygodę z miniżużlem, czyli Krzysztofa Harendarczyka i Piotra Reszkę zastąpili młodsi, mniej doświadczeni zawodnicy: wypożyczony z podczęstochowskich Rędzin Marcel Pawłowski i Kacper Wołyniec. Obaj mają po 11 lat. Drugą połowę drużyny Rybek stanowią już doświadczeni i dobrze punktujący zawodnicy, czyli 13-letni Wiktor Klecha i 12-letni Franek Szczyrba. Rywalami Rybek będą drużyny miniżużlowców z Gdańska, Bydgoszczy, Leszna i Gorzowa.

Trener Adam Pawliczek z trójką swoich podopiecznych, od lewej: Nikodemem Leśnikiem, który przeszedł już do ROW-u Rybnik, Wiktorem Klechą iFrankiem Szczyrbą. Zdj. Wacław Troszka

2 maja o godz. 11 na stadionie w Chwałowicach zostanie rozegrany pierwszy turniej indywidualnego pucharu Polski, zaś 3 maja o godz. 14 doroczny memoriał Andrzeja Skulskiego, pomysłodawcy i twórcy miniżużlowych Rybek Rybnik. Na wszystkie trzy turnieje wstęp wolny!!!

Dziennikarz
Wacław Troszka
do góry