Strona główna/Aktualności/Sport/Koszykarze przegrali z wiceliderem

Koszykarze przegrali z wiceliderem

14.03.2024 Sport

Wczoraj w hali Ekonomika w zaległym meczu 18. kolejki koszykarze MKKS-u po zaciętym meczu przegrali z wiceliderem swojej grupy Basket Hills Bielsko-Biała 65:70, ale i tak zasadniczą część rozgrywek zakończą na 4. miejscu w tabeli.

Mimo wczorajszej porażki, siódmej w sezonie, koszykarze MKKS-u Rybnik ukończą zasadniczą część sezonu na 4. miejscu w tabeli. Zdj. Wacław Troszka (archiwum)
Pierwszy mecz tych drużyn na początku października w Bielsku Białej zakończył się zwycięstwem MKKS-u Rybnik 97:79, ale wczoraj skuteczniejszą drużyną okazali się rywale. Pierwszą kwartę 6 pkt wygrali goście. Na minutę i 38 sekund przed końcem drugiej kwarty rybniczanie wyszli na dwupunktowe prowadzenie (27:25), ale potem bielszczanie trafili dwie „trójki” i to oni prowadzili do przerwy 31:27. W kwarcie trzeciej o 7 pkt więcej zdobyli koszykarze Basket Hills i byli na najlepszej drodze do zwycięstwa, bo przed ostatnią prowadzili 11 pkt. Podopieczni trenera Jakuba Krakowczyka starali się gonić rywali i na 3 minuty i 8 sekund przed końcem meczu przegrywali już tylko czterema punktami, ale ostatecznie 5 punktami wygrała drużyna z Bielska-Białej.

MKKS Rybnik - Basket Hills Bielsko Biała 65:70
12:18; 15:13 (27:31) 17:24; 21:15

MKKS Rybnik: Kacper Wydra 13 (2x3); Marcin Kosiorowski 12 (1x3); Piotr Kawczyński 12 (1x3); Karol Jagoda 12 (2x3); Adam Anduła (kpt.) 8; Sebastian Kołowrot 6 (2x3); Paweł Respondek 2. Zagrali również: Adrian Ścieszka, Jan Czorny i Tymoteusz Krok.

Ta porażka dla rybniczan nie ma praktycznie żadnych konsekwencji, bo z dorobkiem 49 pkt wciąż zajmują w tabeli 4. miejsce, na którym ukończą zasadniczą część sezonu. Zajmująca miejsce 5. Bozza Kraków (43 pkt) mająca do rozegrania jeszcze trzy mecze w rundzie zasadniczej nie dogodni już MKKS-u i będzie pierwszym rywalem rybniczan w ligowych play-offach.
Dla Basket Hills wczorajsze zwycięstwo miało znaczenie, bo dzięki niemu zespół z Bielska-Białej ma obecnie identyczny bilans meczów, jak prowadząca w tabeli Polonia Bytom - 25 zwycięstw i 3 porażki.

Rybnicka drużyna w rundzie zasadniczej zagra jeszcze dwa mecze. Najpierw 20 marca zmierzy się w Bytomiu z Polonią - liderem grupy i w sobotę 23 marca w swojej hali zmierzy się z drugim zespołem MKS-u Dąbrowa Górnicza (10 m. w tabeli; 39 pkt).