Strona główna/Aktualności/Sport/Dobre mecze koszykarek i koszykarzy z Rybnika

Dobre mecze koszykarek i koszykarzy z Rybnika

06.03.2024 Sport

W czasie minionego weekendu zgodnie z przewidywaniami koszykarki RMKS-u Xbest Rybnik w Poznaniu przegrały z drugą drużyną Enea AZS-u Poznań, a koszykarze MKKS-u Rybnik wygrali w Czeladzi z tamtejszym MCKS-em. W najbliższy piątek i sobotę obie nasze koszykarskie drużyny zagrają w Rybniku.

Porażka walecznych koszykarek

Grająca nadal w osłabieniu drużyna rybnickich koszykarek całkiem dobrze spisała się w wyjazdowym meczu z drugą drużyną Enea AZS-u Poznań, który przegrała ledwie jednym punktem 54:55.

Pierwsze dwie kwarty rybniczanki wyraźnie przegrały i do przerwy przegrywały w Poznaniu 21:35, za to w trzeciej, o dziwo, zagrały bardzo skutecznie i wygrywając ją 20:5 wyszły na jednopunktowe prowadzenie, wygrywając przed ostatnią kwartą 41:40. Ostatnia kwarta była najbardziej wyrównana (15:13 dla AZS-u). W jej końcówce skuteczniejsze okazały się jednak rywalki, które wygrały mecz ledwie jednym punktem.

W Poznaniu rybnickie koszykarki rozegrały całkiem dobry mecz i niewiele zabrakło im do zwycięstwa. Na zdjęciu Dominika Bednarek. Zdj. (archiwum) Wacław Troszka

Enea AZS II Poznań - RMKS XBest Rybnik 55:54 (35:21)
18:9; 17:12 - 5:20; 15:13

RMKS Xbest Rybnik: Klaudia Keller 25; Oliwia Węglarz 13; Zuzanna Piwkowska 6; Patrycja Rogalska 5 (1x3); Oleksandra Hopkalo 3 (1x3); Dominika Bednarek 2. Zagrały również Natalia Rudzińska i Oliwia Keller

Po porażce w Poznaniu rybnicka drużyna zajmuje 8. miejsce w tabeli, mając na swoim koncie 29 pkt, czyli 9 zwycięstw i 11 porażek, tak jak sklasyfikowany na 7. miejscu Lider Swarzędz. Zajmująca 9. miejsce Ostrovia Ostrów Wlkp. ma o jeden mecz rozegrany mniej (19) i 26 pkt (7 zwycięstw - 12 porażek).

Rybnicka część tabeli (w kolejnych kolumnach: liczba meczów, punktów, zwycięstw - porażek:

5. WIDZEW Łódź                  20   30 pkt   10-10
6. Enea AZS II Poznań          20   30 pkt   10-10
7. LIDER Swarzędz               20   29 pkt     9-11
8. RMKS XBest Rybnik       20   29 pkt     9-11
9. OSTROVIA Ostrów Wlkp.   19   26 pkt     7-12

W najbliższy piątek 8 marca o godz. 19 koszykarki RMKS-u XBest Rybnik rozegrają ostatni w rundzie zasadniczej mecz na swoim parkiecie. Ich rywalem będzie Enea AZS AJP II Gorzów Wlkp., drużyna zajmująca aktualnie 12., ostatnie miejsce w tabeli (3 zwycięstwa -16 porażek). W ostatnim meczu tej rundy RMKS XBest Rybnik zmierzy się w Jeleniej Górze z tamtejszym Isands Wichoś, zajmującym 10. miejsce w tabeli (20 meczów - 24 pkt; 4 zwycięstwa - 16 porażek).

Setka koszykarzy MKKS-u Rybnik

Koszykarze MKKS-u Rybnik wygrali na wyjeździe z MCKS-em Czeladź zdobywając na parkiecie rywali dokładnie 100 pkt.

W Czeladzi najwięcej punktów dla rybnickiej drużyny zdobył kapitan MKKS-u Adam Anduła. Zdj. (archiwum) Wacław Troszka

Podopieczni trenera Jakuba Krakowczyka wygrali pierwsze dwie kwarty i do przerwy prowadzili w Czeladzi 49:40. Trzecią kwartę wyraźnie, 6 pkt wygrali gospodarze, ale to rybniczanie ptowadzili przed ostatnią kwartą 67:64. W tym wyjazdowym meczu najwięcej punktów dla MKKS-u Rybnik - 23, zdobył kapitan druzyny doświadczony Adam Anduła.

MCKS Czeladź - MKKS Rybnik 87:100 (40:49)
21:28; 19:21 - 24:18; 23:33

MKKS Rybnik: Adam Anduła (kpt) 23; Karol Jagoda 19 (2x3); Piotr Kawczyński 16 (1x3); Kacper Wydra 13 (2x3); Marcin Kosiorowski 11 (3:3); Paweł Respondek 6; Sebastian Kołowrot 6; Adrian Ścieszka 4; Jan Czorny 2. Zagrał również Tymoteusz Krok.

Po rozegraniu 26 meczów rybniccy koszykarze zajmują w tabeli 4. miejsce (46 pkt), mając na swoim koncie 20 zwycięstw i 6 porażek. Do rozegrania w rundzie zasadniczej pozostały im jeszcze cztery mecze w tym dwa z zespołami ze szpicy tabeli. W najbliższą sobotę 9 marca o 18 MKKS zmierzy się w hali rybnickiego Ekonomika z Wisłą Kraków, zajmującą 9. miejsce w tabeli (10 zwycięstw - 17 porażek). Natomiast w środę 13 marca o 19.30, w zaległym meczu 18. kolejki rybniczanie zmierzą się z zespołem Basket Hills Bielsko-Biała, który ma do rozegrania dwa zaległe mecze i aktualnie z 25 pkt (22 zwycięstwa - 3 porażki) zajmuje trzecie miejsce w tabeli za Polonią Bytom i Resovią Rzeszów, która tak jak drużyna z Bielska-Białej ma na swoim koncie 22 wygrane mecze. 20 marca naszych koszykarzy czeka wyjazdowy mecz z liderem grupy Polonią Bytom (24 zwycięstwa - 3 porażki) i na koniec rundy 23 marca domowy mecz z drugą drużyną MKS-u Dąbrowa Górnicza (11. miejsce; 10 zwycięstw - 16 porażek).