Strona główna/Aktualności/Miasto/Wypadek na Rajskiej w Boguszowicach

Wypadek na Rajskiej w Boguszowicach

21.05.2024 Na sygnale

W poniedziałek 20 maja doszło do wypadku na ulicy Rajskiej w Boguszowicach z udziałem motocyklisty i kierowcy samochodu osobowego. W wyniku zderzenia 17-letni mężczyzna kierujący jednośladem trafił do szpitala. 

Wypadek na Rajskiej w Boguszowicach. Zdj. Policja Rybnik

Do zdarzenia doszło w poniedziałek 20 maja około godziny 19.20 na ulicy Rajskiej w Rybniku.

- Jak ustalili policjanci z rybnickiej drogówki, jadący oplem 21-latek, wykonując manewr skrętu w lewo, na parking, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu z przeciwnego kierunku 17-letniemu motocykliście. Motocykl w wyniku zdarzenia uderzył w ogrodzenie posesji oraz zaparkowany pojazd - informuje Bogusława Kobeszko, rzecznik prasowa komendy miejskiej policji w Rybniku.

Kierowca jednośladu trafił do szpitala. Zdj. policja Rybnik

Kierowca jednośladu z obrażeniami trafił do szpitala.

- Mundurowi zwrócili uwagę na dziwne zachowanie kierowcy osobówki, więc oprócz standardowego badania stanu trzeźwości dokonali sprawdzenia narkotesterem. Tester wykrył możliwą zawartość amfetaminy i metaamfetaminy w ślinie mężczyzny, dlatego dodatkowo została mu pobrana krew do badań. Z kolei kierujący jednośladem nie posiadał uprawnień do kierowania - dodaje Kobeszko.

Śledczy wyjaśniają szczegółowe okoliczności oraz przyczyny wypadku.

Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu to obok nadmiernej prędkości najczęstsza przyczyna wypadków i kolizji.

Opracowanie
rybnicka .eu
do góry