Strona główna/Aktualności/Miasto/Rybniccy maturzyści już piszą!

Rybniccy maturzyści już piszą!

07.05.2024 Edukacja

Rozpoczęły się tegoroczne matury. W całym Rybniku do egzaminu maturalnego powinno przystąpić 1389 tegorocznych absolwentów oraz 219 absolwentów szkół z poprzednich lat. 

Od lewej: Przemek, Jacek, Martyna i Kamil - maturzyści z klasy spedytorów rybnickiego Tygla. Zdj. Wacław TroszkaBez wątpienia najwięcej maturzystów zmaga się obecnie z maturalnymi zadaniami z języka polskiego w Zespole Szkół Technicznych, czyli w popularnym Tyglu, gdzie do egzaminu miało dzisiaj przystąpić 265 osób, w tym 258 tegorocznych abiturientów tej największej w naszym województwie szkoły średniej.

- Obstawiamy „Lalkę” Prusa, bo jeśli chodzi o język polski to prawie nasz konik. To powieść, w której jest najwięcej motywów i jeśli się człowiek postara może z niej wyciągnąć co tylko chce - powiedzieli nam Martyna, Jacek, Kamil i Przemek z klasy technikum o specjalności spedytorów, których spotkaliśmy przed wejściem do Tygla.

Maturzyści z Tygla już piszą!

14 zdjęć

W całym Rybniku do egzaminu maturalnego powinno przystąpić 1.389 tegorocznych absolwentów oraz 219 absolwentów szkół z poprzednich lat. Bez wątpienia najwięcej maturzystów zmaga się obecnie z maturalnymi zadaniami z języka polskiego w Zespole Szkół Technicznych, czyli w popularnym Tyglu, gdzie do egzaminu miało dzisiaj przystąpić 265 osób, w tym 258 tegorocznych abiturientów tej największej w naszym województwie szkoły średniej.

Dziennikarz
Wacław Troszka

Zobacz także

We „Fryczu” zdali wszyscy!
We „Fryczu” zdali wszyscy!

We „Fryczu” zdali wszyscy!

Przeciętna - rybniccy maturzyści o egzaminie z języka polskiego
Przeciętna - rybniccy maturzyści o egzaminie z języka polskiego

Przeciętna - rybniccy maturzyści o egzaminie z języka polskiego

do góry