Strona główna/Aktualności/Miasto/Przeciętna - rybniccy maturzyści o egzaminie z języka (..)

Przeciętna - rybniccy maturzyści o egzaminie z języka polskiego

07.05.2024 Edukacja

- Szczerze mówiąc nie było tak strasznie - ocenia Oskar z rybnickiego Mechanika. - Najbardziej obawiałem się matury właśnie z polskiego, ale okazało się, że nie było z nią jakiegoś dużego problemu - dodaje Maciek, jego szkolny kolega. Maturzyści na gorąco dzielili się z nami swoimi wrażeniami po pierwszym dniu matur (7 maja).

Oskar (z lewej) i Maciek, uczniowie Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Rybniku, są zadowoleni z tego, jak im poszło na maturze z języka polskiego i nie stresują się przed jutrzejszym egzaminem z matematyki. Zdj. Sabina Horzela-Piskula

- Myślę, że dobrze mi poszło, jestem zadowolony i stres opadł praktycznie całkowicie - mówi Maciek, który napisał wypracowanie na temat tego, jak relacja z drugą osobą kształtuje człowieka. Oskar - jego klasowy kolega - zdecydował się na pierwszy z tematów: „Bunt i jego konsekwencje dla człowieka”.

- Według mnie był łatwiejszy. Starałem się nie stresować, bo wtedy dużo więcej przychodzi do głowy, a pod wpływem stresu myślę, że niewiele by się zdziałało - mówi Oskar, absolwent klasy teleinformatycznej, który planuje studia informatyczne.

- Nie było się czym stresować - podsumowuje Nicole Kostorz z I LO im. Powstańców Śląskich w Rybniku. Zdj. (S)

Maturzystka I LO „Powstańców” Nicole Kostorz zdecydowała się pisać wypracowanie na temat buntu.

- I jestem z siebie całkiem zadowolona. Spodziewałam się czegoś gorszego, a po dzisiejszym dniu mogę stwierdzić, że nie było się czym stresować - mówi absolwentka klasy biol.-chem.-mat.-ang I LO.

- Matematyką się nie stresuję. Polski był dla mnie najgorszy i cieszę się, że mam go już za sobą - przyznaje. 

Jutro maturzystów czeka egzamin pisemny z matematyki, a następnego dnia z języka obcego, najczęściej angielskiego. Dodatkowo abiturienci muszą też przystąpić do przynajmniej jednego egzaminu na poziomie rozszerzonym z wybranego przedmiotu. Nicole, która myśli o studiach na kierunkach analityka medyczna lub biotechnologia, wybrała rozszerzenie z języka angielskiego, biologii i chemii.

Wszystkim maturzystom, których czekają też obowiązkowe egzaminy ustne z polskiego i języka obcego, życzymy powodzenia! Wyniki matur „już” 9 lipca.

Dziennikarz
Sabina Horzela-Piskula

Zobacz także

We „Fryczu” zdali wszyscy!
We „Fryczu” zdali wszyscy!

We „Fryczu” zdali wszyscy!

Rybniccy maturzyści już piszą!
Rybniccy maturzyści już piszą!

Rybniccy maturzyści już piszą!

Rybniccy maturzyści rozpoczęli odliczanie
Rybniccy maturzyści rozpoczęli odliczanie

Rybniccy maturzyści rozpoczęli odliczanie

do góry