Strona główna/Aktualności/Miasto/Ponad 1250 ofert na rybnickich targach pracy

Ponad 1250 ofert na rybnickich targach pracy

22.05.2024 Miasto

- Ze względu na małe dzieci, szukam pracy na jedną zmianę, ale to jest bardzo trudne - mówi pani Magda. - Rynek pracy w Rybniku jest dość bogaty, ale niestety, nie dla mam. Wcześniej pracowałam w banku i jako pedagog, a dziś jako młoda mama szukam takiej pracy, która pozwoliłaby mi tak dostosować godziny pracy, by doprowadzać i odbierać dziecko ze żłobka - dodaje pani Ania. Obie rybnickie mamy szukały dziś (22 maja) zatrudnienia na 23 Targach Pracy zorganizowanych w Okrąglaku przez Powiatowy Urząd Pracy w Rybniku.

PUP w Rybniku przygotował 752 oferty pracy. Zdj. Sabina Horzela-Piskula

Wystawcy zaprezentowali w sumie 1258 miejsc pracy, czyli więcej niż przed rokiem. Sam rybnicki PUP przygotował ich aż 752.

- W targach biorą udział zaproszeni pracodawcy, przedstawiciele agencji pracy i Młodzieżowego Centrum Kariery OHP w Rybniku. Udział potwierdziło 27 wystawców, w tym przedstawiciele największych firm z regionu, m.in. Tenneco Automotive, Classen-Pol, Purmo, Marat, Dino Polska i Eko-Okna - mówi Dorota Małyszko, zastępca dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Rybniku.

Targi cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Zdj. (S)

Wystawcy oferowali pracę na stanowiskach m.in. optyka, murarza, opiekunki osób starszych, terapeuty zajęciowego, magazyniera, elektromontera, nauczyciela anatomii czy florysty. PUP miał też pakiet ofert dla osób z orzeczonym stopniem niepełnosprawności, m.in. na stanowiska sprzedawcy czy pomocy kuchennej.

- Córka jest osobą niepełnosprawną i od lat ma problem ze znalezieniem stałej pracy, zawsze kończy się tylko na stażach. - A ja chcę pracować, a nie siedzieć w domu! Szukam pracy biurowej, bo mój stan zdrowia nie pozwala mi na inną - mówią rybniczanki, które wzięły udział w targach.

Spółka Komunikacja Miejska Rybnik szukała m.in. kierowców autobusów. Zdj. (S)

Tenneco szukało operatorów maszyn, Przedsiębiorstwo Budowy Szybów - górników i ślusarzy, Komenda Miejska Policji w Rybniku - funkcjonariuszy policji, Olimpia Day Spa - masażystę i stylistę paznokci, Eko-Okna - pakowaczy i operatorów wózków widłowych, a Dino - kasjerów-sprzedawców.

Targi odbyły się w auli Cechu Rzemiosł oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Rybniku, a w otwarciu wzięli udział dyrektor rybnickiego PUP Anna Michalczyk, prezydent Piotr Kuczera i starosta powiatu Damian Mrowiec.

Tragi otworzyli: Anna Michalczyk, Piotr Kuczera i Damian Mrowiec. Zdj. W. Zielińska.

- To może być bardzo ważny dzień w państwa życiu. Życzę powodzenia, a jeżeli dziś nie uda się wam znaleźć pracy, to Powiatowy Urząd Pracy w Rybniku codziennie służy pomocą - mówił prezydent do szukających pracy.

Warto odnotować, że stopa bezrobocia w Rybniku wynosi obecnie 2,9 proc. i utrzymuje się na podobnym poziomie.

Dziennikarz
Sabina Horzela-Piskula
do góry