Strona główna/Aktualności/Miasto/Niemen według Niemen

Niemen według Niemen

15.06.2024 Miasto

Wieczorny koncert Natalii Niemen na plenerowej estradzie na rynku zakończył pierwszy dzień Dni Rybnika i Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Dętych „Złota Lira”.

Natalii Niemen towarzyszyła Orkiestra Dęta Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Zdj. Waclaw Troszka
Program koncertu, przygotowanego z okazji przypadającej w styczniu tego roku 20. rocznicy śmierci Czesława Niemena wypełniły jego piosenki z różnych płyt i okresów twórczości w interpretacji jego córki Natalii. Interpretacji niełatwej w odbiorze i dalekiej od popowej przebojowości. Wokalistce towarzyszył na scenie nie tylko jej zespół, ale również orkiestra dęta Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach pod batutą aspiranta Daniela Grodzińskiego. Ten przyznał, że dla orkiestry dętej, towarzyszenie wokalistce i to wokalistce, śpiewającej w tak specyficzny sposób jest trudnym wyzwaniem, któremu policyjna orkiestra tym razem z pewnością podołała.

Policyjna orkiestra z komendy wojewódzkiej to zespół znakomitych muzyków. Zdj. Wacław Troszk

Oprócz piosenek zdecydowanie mało znanych na rybnickim rynku zabrzmiały największe przeboje zmarłego przed ponad 20-tu już laty artysty m.in „Dziwny jest ten świat” i „Pod papugami”. Wartością dodaną były króciutkie opowieści córki o Czesławie Niemenie i jego postrzeganiu świata. Tłumów na tym koncrcie nie było, ale ci którzy się nań wybrali z pewnością nie żałowali.

Natalia Niemen zaśpiewała Niemena

20 zdjęć

W piątkowy wieczór 14 czerwca Natalia Niemen zaśpiewała na rybnickim rynku piosenki swego ojca Czesława Niemena. Na scenie towarzyszył jej jej zespół oraz Orkiestra Dęta Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Tak zakończył się pierwszy dzień Dni Rybnika i Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Dętych „Złota Lira”.

Dziennikarz
Wacław Troszka
do góry