Strona główna/Aktualności/Miasto/Podszywał się pod księdza z Rybnika. Grozi mu do 8 lat (..)

Podszywał się pod księdza z Rybnika. Grozi mu do 8 lat więzienia

23.05.2024 Na sygnale

Rybniccy policjanci wraz z Prokuraturą Rejonową w Rybniku, ustalili tożsamość mężczyzny, który podszywał się pod znanego miejscowego duchownego. Mieszkaniec powiatu głogowskiego wykorzystywał wizerunek księdza do zamieszczania nieprzyzwoitych treści na serwisach randkowych. Mężczyzna usłyszał zarzut, a akt oskarżenia trafił już do Sądu Rejonowego w Rybniku. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Pod koniec listopada 2023 roku, rybnicki duchowny zgłosił się na komendę, informując funkcjonariuszy, że ktoś podszywa się pod niego. Pokazał policjantom zrzuty ekranu z ogłoszeniami zamieszczonymi w internecie, na których znajdowały się zdjęcia z jego wizerunkiem. Część z nich była publikowana na serwisach randkowych i zawierała propozycje o charakterze matrymonialnym.

W wyniku działań śledczych, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Rybniku, ustalono, że za tym oszustwem stoi 23-letni mieszkaniec powiatu głogowskiego. Mężczyzna został oskarżony o podszywanie się pod duchownego i wykorzystanie jego wizerunku w internecie, za co grozi mu kara do 8 lat więzienia. Akt oskarżenia został już skierowany do Sądu Rejonowego w Rybniku.

Opracowanie
rybnicka .eu
do góry