Strona główna/Aktualności/Miasto/Nocne autobusy na powrót z Rybnickiej Majówki

Nocne autobusy na powrót z Rybnickiej Majówki

26.04.2024 Miasto

Dla zapewnienia swobodniejszej zabawy podczas majówkowych koncertów na Kampusie, 3 i 4 maja transport publiczny w Rybniku wydłuża godziny kursowania.

Dodatkowe autobusy na powrót z majówki. Zdj. A.Nosiadek

Około godziny 23:30 z Placu Wolności w większości kierunków pojadą dodatkowe autobusy, umożliwiające powrót do domu wszystkim tym, którzy chcą w pełni oddać się przyjemności udziału w muzycznych wydarzeniach lub spędzić trochę więcej niż zwykle czasu w którymś z śródmiejskich lokali. 

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym rozkładem jazdy:

  • godz. 23:26 - linia 49Z, szybki dojazd do Boguszowic przez Meksyk, a także - UWAGA - do Żor! Autobus po dojeździe do Boguszowic pojedzie do centrum Żor i na Bajerówkę (bez obsługi przystanków pomiędzy Boguszowicami a centrum przesiadkowym w Żorach)
  • godz. 23:30 - linia 10 do północnej części Niewiadomia (ul. Raciborska) oraz do Rydułtów i Pszowa
  • godz. 23:34 - linia 14 do Wielopola, Golejowa, Ochojca i Grabowni
  • godz. 23:38 - linia 43E do Chwałęcic i Stodół, ale także do Rybnickiej Kuźni (autobus pojedzie przez Rybnicką Kuźnię i następnie do Stodół)
  • godz. 23:42 - linia 3 do Zamysłowa, Niedobczyc i Radlina
  • godz. 23:45 - linia 18 do Paruszowca, Kamienia i Leszczyn
  • godz. 23:49 - linia 23 do Chwałowic, Radziejowa, Popielowa, Niedobczyc, Radlina i południowej części Niewiadomia (os. Morcinka)
  • godz.23:52 - linia 15 do Paruszowca, Gotartowic i Boguszowic

Dla większego porządku wszystkie kursy będą rozpoczynać bieg na Placu Wolności, w tym także wskazane wyżej dodatkowe kursy linii 10 i 23. Dzięki temu spacer z rynku będzie krótszy i wygodniejszy. Autobusy, których trasa w jakiś sposób odbiega od "zwyczajowej" zostaną specjalnie oznakowane - 49Z w związku z wydłużeniem do Żor oraz 43E w związku z przejazdem przez osiedle w pobliżu Elektrowni.

Wszystkim życzymy niesamowitej zabawy i spokojnego powrotu do domu.

 

Opracowanie
rybnicka .eu
do góry