Strona główna/Aktualności/Jeżech z Rybnika/Łukasz Kohut rozstaje się z Nową Lewicą. Do (..)

Łukasz Kohut rozstaje się z Nową Lewicą. Do europarlamentu wystartuje z listy KO

24.04.2024 Jeżech z Rybnika

Łukasz Kohut rozsytaje się z Nową Lewicą. Europoseł z Rybnika wystartuje w wyborach do Parlamentu Europejskiego z listy Koalicji Obywatelskiej.

Łukasz Kohut wystartuje do Europarlamentu z list KO.

Powodem odejścia Łukasza Kohuta z Nowej Lewicy jest spór wewnątrz lewicowej koalicji, dotyczący miejsc na liście w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Dziś, 24 kwietnia europoseł wydał oświadczenie, w którym tłumaczy, że w swojej działalności publicznej postawił na zabieganie o interesy swojego regionu. Od walki o uznanie języka śląskiego za język regionalny, przez zabieganie o dobre przepisy dla śląskiego przemysłu, a kończąc na promocji naszego regionu w zjednoczonej Europie i walkę o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2029 dla miast Śląska i Zagłębia.

- Chcę, żeby różnorodność mojej ziemi była wspierana przez nasze państwo. Chcę, żeby dziedzictwo moich starek i starzyków (babć i dziadków) przetrwało. Chcę, żeby mój region rozwijał się jeszcze szybciej. Chciałbym, żeby nasz region był miejscem, w którym ludziom lepiej się żyje i w którym młodzi chcą zostać - pisze Łukasz Kohut.

- Uważam, że to mieszkańcy województwa śląskiego, a nie warszawskie władze powinny decydować jakich chcą mieć przedstawicieli w Parlamencie Europejskim. W związku z powyższym podjąłem decyzję o starcie do Parlamentu Europejskiego z list Koalicji Obywatelskiej, która zapewniła mi szansę startu w tych wyborach. Mimo, że dziś moje drogi z Nową Lewicą się rozchodzą to życzę dobrze tej części Lewicy, która jest w rządzie. Koalicja 15 października musi działać dalej i odbudowywać państwo po 8 latach demolki - wbrew populistom z prawa i z lewa - czytamy w oświadczeniu Łukasza Kohuta.

Europoseł z Rybnika tłumaczy, że dla niego był, jest i zawsze będzie najważniejszy - Śląsk - region, który jest częścią i demokratycznej i europejskiej Polski.

- Dlatego dalej chciałbym być Waszym, śląskim głosem regionu w Parlamencie Europejskim. Ale to zależy tylko od Was. Jadymy durś - jedziemy dalej! - pisze Kuhut, apelując o głosy w wyborach 9 czerwca. Kohut znajdzie się na liście Koalicji Obywatelskiej, na miejscu numer 3.

Głosować można w całym województwie śląskim - Śląsk, Zagłębie, Śląsk Cieszyński, ziemia częstochowska.

Opracowanie
rybnicka .eu
do góry