Strona główna/Gazeta Rybnicka/Dzielnice Rybnika/Chwałowice/Pit Bike w Chwałowicach, tor kartingowy w Rybnickiej (..)

Pit Bike w Chwałowicach, tor kartingowy w Rybnickiej Kuźni

19.04.2024 Chwałowice

W dzielnicy Chwałowice, w sąsiedztwie toru miniżużlowego "Rybek", jeszcze w tym roku ma powstać tor do Pit Bike. Z kolei w dzielnicy Rybnicka Kuźnia planowana jest budowa toru kartingowego.

Wizualizacja toru kartingowego w Rybnickiej Kuźni. Wizualizacja RSK

W Rybniku trwają prace nad przygotowaniem infrastruktury, która młodym rybniczanom ma umożliwić rozwijanie pasji do sportów motorowych.

- Projekty, które chcemy zrealizować w najbliższym czasie, wpisują się w spójną wizję rozwoju Rybnika, jako miasta zapewniającego warunki do wszechstronnego rozwoju młodych adeptów sportów motorowych, poprzez wsparcie na każdym etapie ich rozwoju. Naszym celem jest stworzenie infrastruktury, która pozwoli młodym pasjonatom na rozwijanie swoich umiejętności i realizację marzeń związanych z tym ekscytującym światem sportów motorowych - przekonuje Piotr Kuczera, prezydent Rybnika.

Tak ma wyglądać nowy tor przy elektrowni w Rybniku. Wizualizacja RSK

Pit Bike w Chwałowicach

W dzielnicy Chwałowice, w sąsiedztwie toru miniżużlowego "Rybek", planowana jest budowa toru do Pit Bike (małych motocykli dla najmłodszych). Będzie to miejsce, gdzie najmłodsi, pod czujnym okiem specjalistów, będą mogli wkroczyć w świat dwóch kółek i rozwijać swoje umiejętności.

- Projekt obejmuje budowę toru ziemnego, który będzie wyposażony we wzniesienia i zakręty. Zgodnie z planem obiekt ten powstanie jeszcze w roku 2024 i będzie realizowany przez Rybnickie Służby Komunalne. Obecnie trwają procedury uzgodnień środowiskowych - informuje Urząd Miasta Rybnika

Tor kartingowy przy Elektrowni

Jeszcze w tym roku RSK mają ogłosić przetarg na realizację toru.

Z kolei w dzielnicy Rybnicka Kuźnia, planowana jest budowa toru kartingowego, który będzie stanowił doskonałe miejsce do treningów oraz organizacji zawodów na światowym poziomie. Celem miasta jest uzyskanie akredytacji międzynarodowych federacji kartingowych dla tego obiektu.

Jeszcze w tym roku Rybnickie Służby Komunalne ogłoszą przetarg na realizację dokumentacji technicznej, co jest kolejnym krokiem w realizacji tego ambitnego planu - informuje Urząd Miasta w Rybniku.

Opracowanie
rybnicka .eu

Zobacz także

Tor kartingowy w Rybnickiej Kuźni. "Najnowocześniejszy taki obiekt w Europie"
Tor kartingowy w Rybnickiej Kuźni. "Najnowocześniejszy taki obiekt w Europie"

Tor kartingowy w Rybnickiej Kuźni. "Najnowocześniejszy taki obiekt w Europie"

do góry