Strona główna/Aktualności/Zdrowie/Spotkajmy się w dialogu

Spotkajmy się w dialogu

10.10.2023 Zdrowie

W Rybniku trwa kampania społeczna „Spotkajmy się w dialogu”. Realizuje ją Fundacja Wielogłosu ze środków miasta, a celem kampanii jest zwiększenie świadomości na temat chorób psychicznych oraz przeciwdziałanie stygmatyzacji i dyskryminacji osób chorujących. - Nie ma zdrowia bez zdrowia psychicznego - przekonują członkowie fundacji.

Materiały promocyjne

Fundacja Wielogłosu to organizacja, której aktywność skupiona jest wokół zdrowia psychicznego. Powstała z inicjatywy osób zajmujących się leczeniem i wsparciem ludzi z doświadczeniem kryzysu psychicznego.

- Naszym celem jest zmiana myślenia o chorobach psychicznych, a także zapobieganie stygmatyzacji osób dotkniętych zaburzeniami zdrowia psychicznego. Chcemy wspierać osoby po kryzysach psychicznych w zdrowieniu, rozwoju i samostanowieniu, walcząc tym samym ze stereotypami na temat chorób psychicznych, izolacją i lękiem - przekonuje fundacja.

Jednym z działań w ramach prowadzonej w Rybniku kampanii „Spotkajmy się w dialogu” są bezpłatne sesje terapeutyczne, które mają pozwolić na zbudowanie sieci wsparcia i odbudowanie relacji w rodzinach, w których ktoś doświadczył kryzysu psychicznego (szczegóły tutaj). 

Materiały promocyjne

Hasło kampanii nawiązuje do tzw. otwartego dialogu. To nowatorskie podejście w terapii, według którego człowiek jest częścią szerszego kontekstu społecznego, a nie wyizolowaną i osamotnioną jednostką, więc system leczenia skoncentrowany jest na całej rodzinie i szybkiej interwencji we wczesnej fazie kryzysu psychicznego (szczegóły również w mediach społecznościowych).  

Opracowanie
rybnicka .eu
do góry