Strona główna/Aktualności/Sport/X Ostatni Bieg Czernicki

X Ostatni Bieg Czernicki

02.06.2024 Sport

Sport, niesamowite występy i dużo pysznego jedzenia - taki rodzinny klimat tworzą czernickie pokolenia! Oto X Ostatni Bieg Czernicki.

Czernicki Bieg Uliczny. Zdj. Julia Osika

Co roku, już od 10 lat w Czernicy odbywa się Czernicki Bieg Uliczny, który przyciąga nie tylko okolicznych mieszkańców, ale także osoby z całego województwa. To wydarzenie nie jest kojarzone tylko z kolejną formą aktywności na świeżym powietrzu, to przede wszystkim tradycja i możliwość rodzinnego spędzenia czasu okraszonego tańcami, śpiewem, a także grą terenową.

- Razem z mamą i bratem postanowiłam wyrwać się z miejskiego zgiełku i spędzić wolny czas w nieco spokojniejszym otoczeniu - mówi Wiktoria Jarczok, po czym dodaje:

- Okazało się, że Czernica to mała wieś, ale o wielkim sercu, którą tworzy nie tylko historia, ale także cudowni ludzie.

Biegi były podzielone na kilka kategorii: bieg dziecięcy - 1 km oraz biegi dla dorosłych z imponującą trasą 5 lub 10 kilometrów. Brali w nich udział nie tylko biegacze, ale również wolontariusze, a nawet wójt gminy Gaszowice-Paweł Bugdol.

Oczywiście każdy z uczestników został nagrodzony symbolicznym medalem, a dla 3 pierwszych miejsc zarówno w kategorii męskiej jak i żeńskiej zostały przyznane nagrody. 

W międzyczasie mieliśmy okazję podziwiać zespół ludowy „Trojak” oraz dziecięcy zespół „Znaczki”, do którego właśnie trwa nabór. Publiczność zabawiał także Marek Żyła wraz ze swoim Teatrem Lalek, a „Dziewczynki sprężynki”, czyli tańczące seniorki dały czadu swoim występem, pokazując, że młodość czuje się duchem, a nie ciałem.

Autorka: Julia Osika

Czernicki Bieg Uliczny

62 zdjęcia

Co roku, już od 10 lat w Czernicy odbywa się Czernicki Bieg Uliczny, który przyciąga nie tylko okolicznych mieszkańców, ale także osoby z całego województwa.

do góry