Strona główna/Aktualności/Sport/Półmaraton Księżycowy już za nami

Półmaraton Księżycowy już za nami

26.06.2022 Sport

Młody Ukrainiec Mykoła Meusha, wygrał w sobotę 12. Pekao Rybnicki Półmaraton Księżycowy, który już w niedzielę ukończyło  801 biegaczy.

W biegu głównym wystartowało 965 biegaczy. Zdj.Wacław Troszka

Przebiegnięcie trasy liczącej nieco ponad 21 km zajęło mu 1 godzinę, 5 minut i 46 sekund. Drugi był rybniczanin Dawid Malina z Inżynierii Biegania (1:07:32), który dotarł na metę prawie dwie minuty później, a trzeci Mateusz Mrówka (Radlinioki w biegu), który w grudniu wygrał organizowany również przez rybnicki MOSiR Bieg Barbórkowy. Pierwsza kobieta - Ukrainka Walentyna Weretska przybiegła na metę jako 25. z czasem 1:22:28.

PKO Rybnicki Półmaraton Księżycowy odbywa się w niezwykłej scenerii i w jeszcze bardziej niezwykłej atmosferze. Zdj.Wacław Troszka

965 biegaczy wyruszyło w sobotę o 22.00 na trasę biegu głównego. Półmaratoński dystans pokonało 801; blisko 300 zameldowało się na mecie już po północy. Po 41 minutach z okładem zameldował się natomiast na mecie Tomasz Słupik z Bełku (41:15) zwycięzca „Nocnej Dychy”, czyli biegu na dystansie 10 km, który ukończyło 146 biegaczy. Drugi był Krzysztof Piontek (41:36) z Chemiki Rybnik, a trzeci Michael Smokowski (KWK Chwałowice) - 42:18. Na szóstym miejscu finiszowała po 10 km pierwsza kobieta Agnieszka Piecuch z Tarnowskich Gór - 45:22.

Na trasę biegu wyruszyli wyczynowi biegacze walczący o zwycięstwo i dobre lokaty oraz ci którzy za cel stawiali sobie ukończenie biegu. Zdj. Wacław Troszka

PKO Rybnicki Półmaraton Biegowy to największa rybnicka impreza dla miłośników biegania, prawdziwe ich święto z niezwykłą atmosferą i scenerią. Już o 17.30 rozpoczęły się biegi dla „małych biegaczy”, a o godz. 20 wystartował zorganizowany po raz pierwszy integracyjny Bieg na Początek. We wszystkich tych biegach łącznie z księżycowy półmaratonem wystartowało blisko 1500 osób. Oczywiście, by taka impreza mogła się odbyć potrzebne było duże zaangażowanie nie tylko pracowników MOSiR-u, ale również strażaków z Ochotniczych Straży Pożarnych, policjantów, służb medycznych i licznego grona wolontariuszy.
Pełne wyniki 12. PKO Rybnickiego Półmaratonu Księżycowego dostępne są na stronie internetowej (https://domtel-sport.pl/wyniki,zawody,5326).