Strona główna/Aktualności/Sport/Piłkarze pną się w górę

Piłkarze pną się w górę

22.04.2024 Sport

Po wczorajszym zwycięstwie 3:0 nad znacznie niżej notowanym MRKS-em Czechowice-Dziedzice piłkarze ROW-u 1964 Rybnik awansowali na 6. miejsce w tabeli.

W niedzielnym meczu kolejną bramkę dla ROW-u 1964 zdobył Kamil Sikora (przy piłce). Zdj. Wacław Troszka
Po 22 ligowych kolejkach rybniczanie mają na swoim koncie 36 pkt, a przed nimi dwa zespoły, które mają po 37 pkt czyli Odra Wodzisława i Gwarek Ornontowice. Co ciekawe z obiema tymi zespołami rybniczanie zagrają na swoim boisku na samym początku maja - 1 maja z Odrą, a 4 maja z Gwarkiem. Trzecia w tabeli Spójnia Landek ma na swoim koncie punktów 38.
W następnym meczu ligowym, w sobotę 27 kwietnia rybniczanie na wyjeździe zagrają z Orłem Łękawica, który z 33 pkt plasuje się w tabeli na 8. miejscu.

90. minuta meczu z Czechowicami-Dziedzicami, swoją drugą bramkę zdobywa David James. Zdj. Wacław Troszka

W niedzielnym meczu z drużyną z Czechowic-Dziedzic wszystkie trzy bramki padły na rybnickim stadionie w drugiej połowie meczu. Do bramki gości trafili: dwukrotnie Nigeryjczyk David James w 53. i po raz drugi w 90. minucie meczu oraz w 65. minucie Kamil Sikora.