Strona główna/Aktualności/Sport/Pierwszy mecz rybnickich „rekinów”

Pierwszy mecz rybnickich „rekinów”

20.04.2023 Sport

O godz. 20.30, a zatem w porze kojarzonej raczej z piłkarską Ligą Mistrzów na stadionie przy ul. Gliwickiej rozpocznie się pierwszy w tym sezonie mecz żużlowców ROW-u Rybnik.

Pierwszy wyścig dzisiejszego mecz ROW kontra Falubaz  o 20.30. Zdj. Wacław Troszka

Rywalem „rekinów” będzie silny zespół Enei Falubazu Zielona Góra, dla którego będzie to pierwsze ligowe spotkanie w tym roku. Rybniczanie ligową inaugurację mają już za sobą; w minioną niedzielę przegrali jednym punktem 44:45 wyjazdowy mecz w Ostrowie Wlkp. Dziś jednak po raz pierwszy ROW Rybnik wystąpi w optymalnym składzie, co znaczy, że w drużynie zadebiutuje 22-letni wicemistrz świata juniorów z ubiegłego roku, wypożyczony do Rybnika właśnie z zielonogórskiego klubu.
Skład Falubazu prezentuje się bardzo groźnie. Owszem w szeregach popularnych „myszy” nie ma już najskuteczniejszego w ubiegłym roku Maksa Fricke’a, ale do zespołu dołączył indywidualny mistrz Danii Rasmus Jensen, piąty zawodnik I ligi w ubiegłym roku, gdy jeździł jeszcze w Wybrzeżu Gdańsk i Przemysław Pawlicki, który przed rokiem ścigał się jeszcze w ekstralidze w barwach GKM-u Grudziądz.
Rybniccy kibice liczą na skuteczną jazdę nowo pozyskanych przed tym sezonem zawodników, a przede wszystkim Australijczyka Brady’ego Kurtza i Duńczyka Patricka Hansena, a także wspomnianego Czecha Kvecha i doświadczonego Słoweńca Mateja Zagara, który jako ostatni dołączył do rybnickiej ekipy. Ale swoją rolę do odegrania mają również nasi juniorzy Kacper Tkocz i Paweł Trześniewski, którym mecz w Ostrowie zwyczajnie się nie udał. Wszystko wskazuje na to, że emocji w Rybniku dzisiaj nie zabraknie.

W drużynie ROW-u zadebiutuje Czech Jan Kvech, dla którego będzie to pierwszy sezon ścigania się w gronie seniorów. Zdj. Wacław Troszka

W ubiegłym roku oba mecze, w Rybniku i w Zielonej Górze wygrał Falubaz, ale obie ekipy przystępują do dzisiejszego spotkania w mocno zmienionych składach.

Pierwszy bieg pojedynku ROW Rybnik kontra Enea Falubaz Zielona Góra o godz. 20.30, pół godziny wcześniej próba toru. Polecamy!!!

 

Dziennikarz
Wacław Troszka
do góry