Strona główna/Aktualności/Sport/Ochojec wygrał mundial w Golejowie

Ochojec wygrał mundial w Golejowie

05.07.2022 Sport

Piłkarska reprezentacja Ochojca wygrała Mundial dla Dzielnic zorganizowany po raz kolejny w Golejowie przez stowarzyszenie Akademia Rozwoju Edukacji Kreatywnej wespół z Radą Dzielnicy Golejów.

Piłkarska reprezentacja dzielnicy Ochojec, zwycięzca tegorocznego Mundialu dla dzielnic 
Po eliminacjach grupowych, w których wzięły udział amatorskie drużyny reprezentujące osiem spośród 27 rybnickich dzielnic, w minioną sobotę 2 lipca na szkolnym boisku golejowskiej podstawówki odbył się turniej finałowy. Planowano rozegranie meczów półfinałowych i finałowego, ale, gdy okazało się, że z turnieju wycofała się drużyna z Chwałęcic, zdecydowano, że trójka półfinalistów rozegra miniturniej systemem „każdy z każdym” i w ten sposób zostanie wyłoniony zwycięzca dzielnicowego mundialu. Tym okazała się drużyna Ochojca, która najpierw 3:0 pokonała Maroko-Nowiny, a później zremisowała 1:1 z gospodarzami turnieju, piłkarzami Golejowa, którzy wygrali poprzedni mundial. Ci mimo wcześniejszego prowadzenia przegrali z reprezentacją Maroka-Nowin 1:2 i ostatecznie zajęli w turnieju trzecie miejsce.

Maroko-Nowiny, druga drużyna dzielnicowego mundialu w Golejowie

Trzy najlepsze drużyny mundialu Golejów ’22 otrzymały pamiątkowe medale, a zwycięzcy z Ochojca okazały puchar nawiązujący swym kształtem do Pucharu Świata FIFA. Organizację turnieju współfinansowało miasto. Niestety nie obyło się bez kontrowersji, związanych z grą w niektórych zespołach „zawodników nieuprawnionych”, czyli grających na co dzień w drużynach klubowych.

Obrońcy tytułu i gospodarze mundialu zespół Golejowa zajął w nim trzecie miejsce. Zdjęcia materiały prasowe organizatora
- Tegoroczna impreza okazała się doskonałą sposobnością do tego, by się zintegrować i pokazać sens istnienia i działalności dzielnic - mówi Arkadiusz Trzebuniak, przewodniczący zarządu dzielnicy Golejów, który jest pomysłodawcą dzielnicowego mundialu i prezesem Akademii Rozwoju Edukacji Kreatywnej, która go zorganizowała.
(WaT)

do góry