Strona główna/Aktualności/Sport/Integracja w kręgielni

Integracja w kręgielni

08.12.2023 Sport

W PINK Bowling & Club w rybnickiej Plazie odbył się doroczny turniej RyBoTuDI, czyli Rybnicki Bowlingowy Turniej Drużyn Integracyjnych. Po raz 9. zorganizował go rybnicki Klub Olimpiad Specjalnych „Promyk” wespół z sekcję bowlingową, działającą od lat przy Fundacji Elektrowni Rybnik.

Tym razem niepełnosprawni sportowcy z Promyka zagrali w kręgle razem z piłkarkami nożnymi TS ROW.Zdj. Wacław Troszka

Tym razem do wspólnej rywalizacji sportowcy z Promyka zaprosili piłkarki nożne TS ROW Rybnik. 21 listopada w turnieju zgodnie ze sprawdzoną już formułą rywalizowały więc drużyny mieszane złożone z piłkarek i sportowców Promyka.
Część z piłkarek po raz pierwszy w życiu miała okazję zagrać w kręgielni z prawdziwego zdarzenia. 

- Bardzo się cieszymy, że mogłyśmy wziąć udział w tym wydarzeniu. Fantastyczna atmosfera panowała w czasie tego turnieju, a sportowcy z Promyka przyjęli nas bardzo serdecznie i, co najważniejsze, udzielali nam wskazówek, jak grać, by choć trochę zbliżyć się do ich poziomu. Większość z nas była niestety najsłabszym ogniwem swoich drużyn… Oczywiście nie punkty były tu najważniejsze, ale to, że mogłyśmy razem spędzić czas z zawodnikami Promyka - powiedziała nam kapitan futsalowej drużyny TS ROW Agata Sobkowicz.

 

Agata Sobkowicz, kapitan drużyny TS ROW (na pierwszym planie) przyznała, że podpowiedzi bardziej doświadczonych bowlingowców z Promyka okazały się bardzo przydatne. Zdj. Wacław Troszka

- Jak im się znudzi kopanie piłki to wszystkie dziewczyny bez wyjątku zapraszam do naszej sekcji - mówił z uśmiechem Mariusz Watoła z sekcji bowlingowej, która na co dzień rywalizuje w amatorskiej lidze czeskiej.

Bowlingowe turnieje integracyjne Promyk organizuje pod koniec roku. We wcześniejszych jego edycjach wzięli udział m.in.: żużlowcy ROW-u Rybnik, dżudocy i bejsboliści Silesii Rybnik.

- Najważniejsza w tym turnieju jest integracja i wzajemne poznanie się sportowców - podkreśla Anetta Gawrysiak z Promyka

W integracyjnym turnieju bowlingowym wzięli udział sportowcy Promyka o róznym stopniu niepełnosprawności. Zdj. Wacław Troszka

W klubie tym są dwie grupy treningowe dla początkujących, którą tworzą uczniowie Szkoły Życia i dla zaawansowanych, złożona z bardziej już doświadczonych zawodników, z których większość to absolwenci tej placówki. Partnerem Promyka w ramach projektu „Grajmy Razem” jest Polska Grupa Energetyczna; klub pozyskuje też pieniądze z ministerstwa sportu. Z torów bowlingowych w klubie Pink sportowcy olimpiad specjalnych korzystają co tydzień na preferencyjnych warunkach.
Jak zapowiada Anetta Gawrysiak z Promyka w przyszłym roku w połowie listopada w jednym czasie odbędzie się w Rybniku ogólnopolski mityng pływacki olimpiad specjalnych i ogólnopolski turniej bowlingowy. Rywalizować będą w nich sportowcy reprezentujący poszczególne oddziały regionalne Olimpiad Specjalnych.

Rybnicki Bowlingowy Turniej Drużyn Integracyjnych

30 zdjęć

21 listopada w PINK Bowling & Club w rybnickiej Plazie odbył się doroczny turniej RyBoTuDI, czyli Rybnicki Bowlingowy Turniej Drużyn Integracyjnych. Po raz 9. zorganizował go rybnicki  Klub Olimpiad Specjalnych „Promyk” wespół z sekcję bowlingową, działającą od lat przy Fundacji Elektrowni Rybnik. Tym razem do  wspólnej rywalizacji sportowcy z Promyka zaprosili piłkarki nożne TS ROW Rybnik. W turnieju zgodnie ze sprawdzoną już formułą rywalizowały drużyny mieszane złożone z piłkarek i sportowców Promyka.

 

 

Dziennikarz
Wacław Troszka
do góry