Strona główna/Aktualności/Sport/Halowi mistrzowie rolek

Halowi mistrzowie rolek

11.09.2022 Sport

Dzisiaj w hali sportowej dawnego gimnazjum przy ul. Górnośląskiej w dzielnicy Niedobczyce odbyły się pierwsze amatorskie mistrzostwa Rybnika w jeździe na rolkach. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zorganizował je w ramach wielobojowych Amatorskich Mistrzostw Rybnika.

W hai sportowej dawnego niedobczyckiego gimnazjum rozegrano jazdę indywidualną na czas. Zdj. Wacław Troszka

Zawody miały się odbyć na asfaltowym torze rolkowym w dzielnicy Paruszowiec, ale ze względu na deszczową aurę zostały przeniesione do hali, gdzie warunki rywalizacji były zupełnie inne (krótki tor, gładka nawierzchnia, ostre łuki). Przede wszystkim ze względów bezpieczeństwa, zamiast planowanych wyścigów z udziałem czwórki zawodników odbyła się jazda indywidualna na czas.

Najszybsza wśród dziewcząt i szybsza od większości startujących w zawodach mężczyzn Julia Wita. Zdj. Wacław Troszka
Limit 48 zawodników nie został niestety wyczerpany i w zawodach wzięło udział 6 dziewcząt i 12 mężczyzn. Jak było do przewidzenia, zwycięsko z tej rywalizacji wyszła młodzież. Wśród dziewcząt, najszybciej cztery okrążenia wytyczonego toru pokonała 20-letnia Julia Wita (czas: 48,97 sek.). Druga była Aleksandra Pfeifer (56,09), a trzecia Agnieszka Brejnak (58,50).

Trzy najszybsze rolkarki mistrzostw Rybnika, od lewej Aleksandra Pfeifer, Julia Wita i Agnieszka Brejnak. Zdj. Wacław Troszka

Rywalizację mężczyzn wygrał 19-letni Bartosz Malinowski (46,00) przed Adamem Sitko (47,53) i Adamem Sliszem (49,65).

Najlepsi rolkarze dzisiejszych mistrzostw Rybnika, od lewej: Adam Sitko, Bartosz Malinowski i Adam Slisz. Zdj. Wacław Troszka

Już po zawodach, dla zabawy, rozegrano kilka wyścigów na dochodzenie.

Pamiątkowe zdjęcie uczestników i organizatorów pierwszych mistrzostw Rybnika w jeździe na rolkach. Zdj. Wacław Troszka

Zawody w jeździe na rolkach odbyły się w ramach wielobojowych Amatorskich Mistrzostw Rybnika. Kolejną ich odsłoną będzie zaplanowany na 2 października rowerowy wyścig terenowy MTB Maroko-Nowiny Race.
Wacław Troszka

Mistrzostwa na rolkach

20 zdjęć

11 września w niedzielne przedpołudnie w hali sportowej dawnego gimnazjum przy ul. Górnośląskiej w dzielnicy Niedobczyce odbyły się pierwsze amatorskie mistrzostwa Rybnika w jeździe na rolkach. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zorganizował je w ramach wielobojowych Amatorskich Mistrzostw Rybnika. Zawody miały się odbyć na asfaltowym torze rolkowym w dzielnicy Paruszowiec, ale ze względu na deszczową aurę zostały przeniesione do hali, gdzie warunki rywalizacji były zupełnie inne.

 

do góry