Strona główna/Aktualności/Sport/Frelki o punkt od medalu

Frelki o punkt od medalu

21.04.2024 Sport

3:1 wygrały dzisiaj w Siemianowicach Śl. futsalistki TS ROW z AZS-em UAM Poznań. Do zdobycia medalu pozostał im jeszcze tylko jeden krok.

Nie po raz pierwszy piłkarki TS ROW pokazały, że stanowią fantastyczną druzynę, którą nawet gdy gra w osłabieniu stać nawiele. Zdj. (archiwum) Wacław Troszka

Ostatni mecz sezonu, który rozegrają 28 kwietnia w stolicy z AZS-em AWF-em Warszawa, zajmującym w tabeli 9 miejsce, muszą przynajmniej zremisować, by zdobyć 1 pkt. Wtedy niezależnie od tego ile punktów zdobędzie „Jagiellonka”, czyli KS Uniwersytet Jagielloński Kraków tracący teraz do rybniczanek 3 pkt zajmą trzecie miejsce w tabeli i zdobędą brązowy medal mistrzostw Polski w futsalu.

W dzisiejszym meczu bramki dla grającego wciąż w osłabieniu TS ROW Rybnik zdobyły Marlena Jaszyk (2. min) i Agata Sobkowicz (11. min) w pierwszej połowie, po której rybnicki zespół prowadził 2:1, oraz Katarzyna Jasińska (32. min) w drugiej.

W ostatniej kolejce czwarta w tabeli „Jagiellonka” zmierzy się na swoim boisku z ósmą w tabeli Wandą Kraków. Tytuł mistrzowski zdobyły już futsalistki Rakordu Bielsko-Biała, które dzisiaj, w ostatnim swoim meczu (z powodu nieparzystej liczby drużyn w ostatniej kolejce Rekord pauzuje) pokonały u siebie 5:3 AZS AWF Warszawa, czyli drużynę z którą za tydzień zagrają nasze Frelki. Najlepsza zdecydowanie drużyna sezonu z Bielska-Białej przegrała w ekstralidze tylko jeden mecz, z TS ROW i to na swoim boisku.
Zanim rybniczanki wybiorą się do stolicy, by walczyć o medal, w najbliższą środę 24 kwietnia o godz. 19 w hali rybnickiego Ekonomika rozegrają kolejny mecz z mistrzem Polski Rekordem Bielsko-Biała. Tym razem będzie to półfinał Pucharu Polski. Do wielkiego finału, do którego awans wywalczyła już drużyna AZS-u Uniwersytetu Warszawskiego, awansuje zwycięzca tego spotkania.

 

Dziennikarz
Wacław Troszka
do góry