Strona główna/Aktualności/Sport/Ekstremalne zmagania w Kamieniu

Ekstremalne zmagania w Kamieniu

25.09.2022 Sport


120 zawodniczek i zawodników wzięło dzisiaj udział w głównym wyścigu tegorocznej edycji Kamień Extreme, biegowo-sprawnościowego wieloboju zorganizowanego przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji wespół z partnerami, strażakami OSP i licznym gronem wolontariuszy.

Ostatnia przeszkoda i do mety... Zdj. Wacław Troszka 
Czekało na nich 26 przeszkód w tym 10 tzw. technicznych, czyli wymyślonych i stworzonych przez organizatorów. Trzeba się było m.in. przeczołgać pod wozem strażackim, przemaszerować w wodzie po pas kilkadziesiąt metrów i nie dać się ponieść nerwom przy krótkiej wojskowej musztrze. Pokonywanie kolejnych przeszkód było oczywiście wyczerpujące, więc na sam bieg nie zawsze starczało już sił.

W tym roku w Kamień Extreme pojawiły się elementy wojskowej musztry. Zdj. Wacław Troszka

Tym, co najbardziej rzucało się w oczy była jednak wspaniała atmosfera tej wyjątkowej rywalizacji. Część uczestników pokonywała trasę grupowo bądź parami wspierając się nawzajem. No i zdecydowana większość uczestników mijała linię mety z uśmiechem na twarzy.
Zwycięzca 34-letni wodzisławianin Paweł Osetek (PWR Team) pokonał trasę w ciągu 33 minut i 26 sekund. Pierwszej na mecie dziewczynie, rybniczance Joannie Griman, reprezentującej ten sam PWR Team, zajęło to 43 minuty (dotarła do mety na 27 miejscu). Pierwszym rybniczaninem, który zameldował się na mecie był Sebastian Strzelczak (grupa Obojętnie Co). Ostatni na mecie uczestnik biegu głównego pokonał trasę w ciągu godziny i 49 minut.

Pokonywanie niektórych przeszkód wymagało sporo sił. Zdj. Wacław Troszka

W drugim biegu rozgrywanym już w bardziej swobodnej formule i bez rejestracji wyników tę samą trasę pokonało blisko 100 osób.

Dzisiaj w Kamieniu rywalizowały również dzieci. Zdj. Wacław Troszka
Dzisiaj w Kamieniu na osobnej trasie przebiegającej m.in. przez pluskadełko w ramach Kamień Extreme Kids w kilku kategoriach wiekowych rywalizowały również dzieci. Klasyfikacja "elity" obejmowała 45 maluchów, a kategorii "open" kolejnych 75 dzieci.

Ci, którzy nie zaliczyli przeszkód technicznych musieli przebiec rundę bądź rundy karne z oponą samochodową. Zdj. Wacław Troszka
Wacław Troszka

Kamień Extreme

40 zdjęć

120 zawodniczek i zawodników wzięło dzisiaj udział w głównym wyścigu tegorocznej edycji Kamień Extreme, biegowo-sprawnościowego wieloboju zorganizowanego przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji wespół z partnerami i licznym gronem wolontariuszy.

Kamień Extreme

40 zdjęć

120 zawodniczek i zawodników wzięło dzisiaj udział w głównym wyścigu tegorocznej edycji Kamień Extreme, biegowo-sprawnościowego wieloboju zorganizowanego przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji wespół z partnerami i licznym gronem wolontariuszy.

 

do góry