Strona główna/Aktualności/Miasto/Wigilijka warsztatowiczów

Wigilijka warsztatowiczów

21.12.2023 Miasto

Ostatnie dni przed świętami to czas wielu przedświątecznych spotkań i wigilijek. Jedno z takich spotkań odbyło się dzisiaj w Warsztatach Terapii Zajęciowej nr 1 „Przystań” w Śródmieściu.

Warsztatowicze zaprosili na swoją wigilijkę przyjaciół i dobroczyńców placówki, m.in. prezdenta Rybnika Piotra Kuczerę. Zdj. Wacław Troszka 
W placówce którą od lat przy ul. Kościuszki prowadzi rybnickie koło Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną pojawili się zaproszeni goście, wśród których byli m.in. prezydent Rybnika Piotr Kuczera, prezes koła PSONI Lidia Moc oraz przyjaciele i sponsorzy placówki.
Spotkanie rozpoczęło się od odśpiewania przez chór pracowników warsztatów pastorałki „Świeć gwiazdeczko”. Później był przedświąteczny poczęstunek, życzenia i prezenty tak dla gości jak i samych warsztatowiczów. Jak informuje szefowa placówki Agata Marszałek świąteczne potrawy dostarczyło Bistro z Ikrą, czyli spóldzielnia stworzona przez WTZ nr 1 "Przystań" oraz miasto.

Na przedświątecznym spotkaniu nie mogło zabraknąć prezentów dla wszystkich podopiecznych tej wyjątkowej placówki. Zdj. Wacław Troszka

Dla 49 podopiecznych warsztatów terapii zajęciowej długi okres przedświąteczny to czas wytężonej pracy, kiedy w działających tu pracowniach o różnym profilu, wytwarzają głównie świąteczne ozdoby i upominki, które później sprzedają na przedświątecznych kiermaszach. Zarobione pieniądze zostaną dla dobra podopiecznych spożytkowane już w nowym roku.

Przedświąteczne spotkanie w WTZ "Latarnia przebiegało w naprawdę wyjątkowej atmosferze. Zdj. Wacław Troszka"

Wczoraj podobne przedświąteczne spotkanie odbyło się również w Warsztatach Terapii Zajęciowej nr 2 „Latarnia” funkcjonujących w dzielnicy Niedobczyce.

Przedświąteczne spotkanie w Warsztatach Terapii Zajęciowej nr 1 "Latarnia"

17 zdjęć

W Warsztatach Terapii Zajęciowej nr 1 „Przystań” w Śródmieściu odbyło się dzisiaj przedświąteczne spotkanie. W placówce którą od lat przy ul. Kościuszki prowadzi rybnickie koło Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną pojawili się zaproszeni goście, wśród których byli m.in. prezydent Rybnika Piotr Kuczera, prezes koła PSONI Lidia Moc oraz przyjaciele i sponsorzy placówki.

 

Dziennikarz
Wacław Troszka
do góry