Strona główna/Aktualności/Miasto/W rajtuzach, fartuszku i habicie

W rajtuzach, fartuszku i habicie

09.03.2023 Miasto

Po raz siódmy Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zorganizował wczoraj Dzień Kobiet w Rajtuzach. Na stadionie lekkoatletycznym w dniu swojego święta rekreacji w luźnej formie zażywało blisko 120 pań i dziewcząt.

 

We wczorajszym Biegu w rajtuzach wzięło udział blisko 120 pań i dziewcząt. Zdj. Wacław Troszka

Głównym punktem programu imprezy, która tradycyjnie odbyła się na stadionie lekkoatletycznym przy ul. Żużlowej był Bieg w rajtuzach na nieobowiązkowym dystansie 2 km. Po raz kolejny odbył się również konkurs rzutów rajtuzą zwiniętą w kulkę. W młodszej kategorii wiekowej- „princessa” (6-15 lat) wygrała go Laura Misiak, a w starszej - „księżne” (16+) Karolina Pieczka.

Rzut rajtuzą niewiele ma wspólnego z konkurencjami olimpijskimi. Zdj. Wacław Troszka

Dzięki partnerom organizatora na stadionie LA można też było m.in. poćwiczyć pod okiem specjalistów ze Studia Energia.
Spora część uczestniczek imprezy zjawiła się na niej w mniej lub bardziej efektownych przebraniach, więc właściwie na okrągło trwała sesja zdjęciowa i ocena kandydatek do tytułu „Miss w rajtuzach”. Trzyosobowa komisja, którą tworzyli: dyrektor Muzeum w Rybniku Wojciech Dominiak, wokalista zespołu Batna Marcin Zmorzyński i wicedyrektor rybnickiego MOSiR-u Arkadiusz Skowron tytuł ten przyznała Marzenie Domagalskiej, która pobiegła w stroju pielęgniarki, rzadko jednak spotykanym w polskiej służbie zdrowia. Tytuł I wicemiss zdobyła siostra z zupełnie innej branży Celina Zimny, a tytuł II wicemiss Katarzyna Orlewicz z grupy kolorowych kokard.

Mocno taneczna rozgrzewka uczestniczkom biegu bardzo się spodobała. Zdj. Wacław Troszka
Dobrą zabawą dla blisko 120 uczestniczek biegu okazała się poprzedzająca go rozgrzewka, którą w południowoamerykańskim stylu, włączając elementy tańca, poprowadzili instruktor rybnickiej szkoły tańca El Pachanguero - Kolumbijczyk Andres Castaneda, a po nim w bardziej już tradycyjnej formule wspomniany już wokalista Marcin Zmorzyński.

W wyborach Miss w rajtuzach dwa główne tytuły przyznano siostrze Marzenie Domagalskiej (po prawej) i siostrze Celinie Zimny (po lewej). Zdj. Wacław Troszka

Sam bieg w rajtuzach miał bardzo luźną formułę, bo w praktyce same biegaczki decydowały ile okrążeń przebiegną. Założony dystans 2 km był właściwie tylko sugestią organizatorów. Wszystkie biegaczki otrzymały po ukończeniu biegu tradycyjnego goździka od jednego z mężczyzn tworzących swoisty komitet powitalny, któremu przewodniczył Arkadiusz Skowron.

Dzień Kobiet w rajtuzach '23

26 zdjęć

Po raz siódmy Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zorganizował Dzień Kobiet w Rajtuzach. Głównym punktem programu imprezy, która tradycyjnie odbyła się na stadionie lekkoatletycznym przy ul. Żużlowej był Bieg w rajtuzach na nieobowiązkowym dystansie 2 km. Po raz kolejny odbył się również konkurs rzutów rajtuzą zwiniętą w kulkę.W imprezie wzięło udział blisko 120 pań i dziewcząt.

Dziennikarz
Wacław Troszka
do góry