Strona główna/Aktualności/Miasto/Rybnik kręci kilometry

Rybnik kręci kilometry

03.06.2024 Miasto

Miasto po raz kolejny przystępuje do rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski.

Rybniczan(ie) kręcą kilometry. Zdj. Arch. GR/Wacław Troszka

1 czerwca wystartowała kolejna edycja ogólnopolskiej kampanii, w której miasta i gminy walczą o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. W zabawie wygra miasto, którego mieszkańcy wykażą się największą aktywnością i „wykręcą” na rowerach najwięcej kilometrów podczas czerwcowej rywalizacji. Zwycięskie miasto otrzyma Puchar Rowerowej Stolicy Polski, natomiast najbardziej zaangażowani uczestnicy mogą liczyć na indywidualne nagrody.

Materiały promocyjne
Do rywalizacji może dołączyć każdy mieszkaniec Rybnika (i nie tylko) - wystarczy zainstalować aplikację „Aktywne Miasta” dostępną bezpłatnie w GooglePlay oraz AppStore i zapisywać w niej przejechane na rowerze trasy.

- Warto dodać, że w grze liczą się nie tylko przejazdy rowerem po Rybniku, ale także w każdym innym miejscu na świecie. Punkty za przejechane kilometry można zatem zbierać zarówno w codziennej drodze do pracy, podczas weekendowych wyjazdów rekreacyjnych, dalszych wycieczek rowerowych poza miasto, jak i w miejscu spędzania urlopu - przekonuje Łukasz Karbowiński, rybnicki Oficer Rowerowy.

Więcej informacji na temat rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski można znaleźć tutaj.

Udział w zabawie jest jednym z ważniejszych działań wpisujących się w prowadzoną od wielu lat przez Rybnik promocję ruchu rowerowego. 
Organizatorem akcji jest Miasto Bydgoszcz, a oficjalnym partnerem Miasto Rybnik.

Materiały promocyjne

Opracowanie
rybnicka .eu
do góry