Strona główna/Aktualności/Miasto/Rybnicki biznesplan dla młodych

Rybnicki biznesplan dla młodych

05.09.2023 Edukacja

Dron do obsiewania hałd, inteligentny dom czy psia kawiarnia - młodzi rybniczanie udowodnili już, że pomysłów na biznes im nie brakuje. Co wymyślą tym razem? Do 22 września trwa nabór prac w konkursie „Rybnicki biznesplan” adresowanym do młodzieży uczącej się w liceach, technikach i szkołach branżowych I stopnia. Łączna pula nagród wynosi 10.000 zł, a nagroda główna - 4.000 zł.

Laureatów I edycji konkursu poznaliśmy podczas listopadowej konferencji "Rybnik dla biznesu". Zdj. Wacław Troszka

Konkurs ma popularyzować wiedzę na temat przedsiębiorczości, promować innowacyjność wśród uczniów szkół ponadpodstawowych, a także pobudzać ich aktywność do zakładania i prowadzenia własnej działalności gospodarczej.
W pierwszej edycji konkursu, spośród 14 prac, komisja najwyżej oceniła projekt „Dronosiewność” trzecioklasistów Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego, którzy wymyślili drona do obsiewania trudnodostępnych terenów m.in. kopalnianych hałd. Wśród nagrodzonych biznesplanów był też pomysł na firmę zajmującą się montażem nowoczesnych instalacji domowych oraz na kawiarenkę dla miłośników czworonogów. Jakie projekty opracują młodzi ludzie tym razem?

Materiały prasowe

Prace na ogłoszony przez miasto konkurs można złożyć w: 

Centrum Edukacji i Kultury Urzędu Miasta Rybnika - budynek przy ul. Zamkowej 5 (I piętro, pokój nr 3) lub w sekretariacie szkoły ponadpodstawowej, której uczestnik jest uczniem.

Konkurs organizowany jest przy współpracy z rybnickimi szkołami, a także PKO Bankiem Polskim. Jego rozstrzygnięcie nastąpi w październiku, a nagrody wręczone zostaną laureatom podczas konferencji „Rybnik dla Biznesu”.

Szczegóły dotyczące konkursu zawarte są w regulaminie, a pytania związane z konkursem można kierować do: Wydziału Strategii i Obsługi Inwestora UM, tel. 32 43 92 267 oraz Centrum Edukacji i Kultury UM, tel. 32 43 92 289

Opracowanie
rybnicka .eu

Zobacz także

Rybnik dla biznesu
Rybnik dla biznesu

Rybnik dla biznesu

do góry