Strona główna/Aktualności/Miasto/Rowerowy Rajd JP II już w maju

Rowerowy Rajd JP II już w maju

11.05.2023 Miasto

Miejskie Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza do udziału w tegorocznym 18. Rajdzie Rowerowym im. Jana Pawła II. Ten odbędzie się w niedzielę 21 maja, a nie jak dotąd bywało w czerwcu, w dniu odpustu parafialnego w bazylice św. Antoniego.

Do tej pory papieski rajd rowerowy odbywał się w czerwcu, w dniu odpustu w bazylice św. Antoniego. Zdj. Wacław Troszka 
Organizatorzy rajdu zdecydowali się również na zmianę jego formuły, bo tym razem rowerzyści będą mogli wziąć udział w zabawie na orientację.
Na trasie rajdu znajdą się punkty, które rowerzyści będą musieli odnaleźć, posługując się mapami udostępnionymi przez MOSiR. Po dotarciu do takiego punktu trzeba będzie wykonać proste zadanie. Każdy uczestnik otrzyma wcześniej kartę zadań.
Do wyboru będą dwie trasy - krótsza, licząca prawie 27 km (nawiązanie do długości pontyfikatu Jana Pawła II - 26 lat, 5 miesięcy i 17 dni), i dłuższa - 55-kilometrowa. W obu przypadkach trasy w zdecydowanej większości będą prowadzić szlakami rowerowymi. Start i meta rajdu będą się znajdować obok pływalni Yntka przy ul. Powstańców Śl., w sąsiedztwie bazyliki św. Antoniego. Uczestnicy rajdu mogą też wybrać odpowiednią dla siebie formę podróżowania, czyli albo pedałować w 15-osobowej grupie ze wsparciem i opieką znających trasę organizatorów, albo pokonać trasę rajdu „na orientację” indywidualnie - w pojedynkę, z rodziną lub znajomymi.
Każdy uczestnik rajdu, który wniesie opłatę startową wynoszącą 35 zł od osoby otrzyma m.in.: wydrukowaną mapę danej rasy (krótkiej lub długiej) z zaznaczonymi punktami do odnalezienia, link do wybranej trasy dostępnej on line, który będzie można sobie wgrać i wykorzystać do nawigowania, kartę zadań oraz już na mecie rajdu posiłek regeneracyjny.
Start pierwszej grupy zaplanowano na 9:50,a trzeciej, ostatniej na 11:10. Starty indywidualne uczestników rajdu będą się odbywać o dowolnej porze między godz. 9 a 12.

Rajd już tradycyjnie rozpoczyna się od złożenia kwiatów pod pomnikiem papieża-Polaka Jana Pawła II i pamiątkowej fotografii. Zdj. Wacław Troszka

Limit uczestników papieskiego rajdu ustalono na 90 osób. Zapisy internetowe potrwają do czwartku 18 maja. Warto pamiętać, że, by zgłoszenie było skuteczne, to do 30 minut od wypełnienia formularza zgłoszeniowego trzeba dokonać opłaty startowej. Stosowny link zgłoszeni uczestnicy rajdu otrzymają drogą mailową. Przygotowane przez MOSiR nagrody otrzymają uczestnicy rajdu, którzy pokonają wybraną przez siebie trasę i udzielą przynajmniej 75 proc. prawidłowych odpowiedzi na kartach zadań. Jest jeszcze jeden warunek - po pokonaniu trasy rajdu w biurze zawodów w sąsiedztwie pływalni Yntka trzeba się zameldować przed godz. 18.
Wszystkie niezbędne informacje dotyczące 18. Rajdu Rowerowego im. JP II można znaleźć na stronie internetowej MOSiR-u ( https://mosir.rybnik.pl/o-nas/aktualnosci/aktualnosc/rajd-rowerowy-im-jana-pawla-ii-21-maja-2023 ).

Dziennikarz
Wacław Troszka
do góry