Strona główna/Aktualności/Miasto/O połączeniach rowerowych

O połączeniach rowerowych

20.09.2022 Miasto

W najbliższą środę, 21 września o godz. 16 w Halo! Rybnik rozpocznie się spotkanie poświęcone obecnym i przyszłym działaniom miasta na rzecz rozwoju komunikacji rowerowej.

W czasie spotkania w Halo! Rybnik będzie można m.in. poznać plany miasta związane z rozwojem rowerowej infrastruktury. Zdj. Wacław Troszka
Z jednej strony zainteresowani poznają plany miasta związane z rozwojem infrastruktury i kampaniami rowerowymi, a z drugiej będą mogli wyrazić własne opinie na ich temat i sformułować swoje oczekiwania w tym zakresie.
- W związku z pracami nad nowym dokumentem strategicznym „Polityka rowerowa miasta Rybnika - Strategia rozwoju ruchu rowerowego do 2030 roku” chcemy porozmawiać z Wami o założeniach tego dokumentu i o tym, czego potrzebujecie, aby móc bezpiecznie i komfortowo poruszać się po naszym mieście na rowerze - mówi oficer rowerowy miasta Rybnika Łukasz Karbowiński.
W czasie spotkania zostaną też przedstawione wyniki pierwszej Rybnickiej Ankiety Rowerowej oraz konsultacji przeprowadzonych w dzielnicach. Jak podkreśla rzeczniczka prasowa urzędu miasta Agnieszka Skupień, środowe konsultacje rowerowe wpisują się w trwający właśnie Europejski Tydzień Mobilności, obchodzony wcześniej jako Tydzień Zrównoważonego Transportu. Jego hasło przewodnie brzmi: „Lepsze połączenia”. Zapraszamy!
WaT

 

do góry