Strona główna/Aktualności/Miasto/Księżycowe objazdy

Księżycowe objazdy

25.06.2022 Miasto

Dzisiaj wieczorem w Rybniku doroczny uliczny Półmaraton Księżycowy i biegi towarzyszące. Kierowcy, motocykliści i motorowerzyści muszą się liczyć z objazdami związanymi z całkowitym bądź częściowym zamknięciem ulic, którymi prowadzi trasa biegu.

Księżycowe objazdy

Dzisiaj wieczorem na rybnickich ulicach pierwszeństwo będą mieć biegacze, biorący udział w 12. PKO Rybnickim Półmaratonie Księżycowym. Zdj. Wacław Troszka

Organizatorzy zapowiadają, że utrudnienia w ruchu potrwają od około godz. 20.00 do około 2.00 w nocy i wystąpią na następujących ulicach: Gliwickiej, Obwiedni Północnej, Rudzkiej, św. Jana, Sobieskiego, Raciborskiej, Rudzkiej (od oczyszczalni), Podmiejskiej, św. Maksymiliana, Rybackiej i Lipowej. Utrudnienia w ruchu wystąpią także na placu Kościelnym (przed Starym Kościołem) i na rynku, przez który będą przebiegać półmaratończycy. Z powodu biegu zostanie też wyłączonych z ruchu 12 przystanków autobusowych.
Szczegółowe informacje o trasach objazdów i funkcjonowaniu w czasie biegu komunikacji autobusowej można znaleźć na stronie internetowej MOSiR-u (mosir.rybnik.pl).
(WaT)

 

do góry