Strona główna/Aktualności/Miasto/Flagówka w Tyglu

Flagówka w Tyglu

27.10.2023 Edukacja

Nauczyciele wychowania fizycznego w Zespole Szkół Technicznych zaprosili na boiska Tygla specjalistów futbolu flagowego, jednej z najmłodszych dyscyplin olimpijskich.

Flagówka w Tyglu. Zdj. Kuba Benek

Futbol flagowy to bezkontaktowa odmiana futbolu amerykańskiego, w której zawodnicy „szarżują” i zrywają „flagi” z ubrania przeciwnika. Drużyna składa się z pięciu osób, a ze względu na ograniczony kontakt fizyczny jednocześnie mogą rywalizować kobiety i mężczyźni.

20 października na boisku szkolnym uczniowie Tygla mieli możliwość zapoznania się z jajowatą piłką i jej specyfiką. Były próby zrywania i obrony „flag” i proste sytuacje taktyczne tzw. „ścieżki”.

Były próby zrywania i obrony „flag”. Zdj. Kuba Benek

Niektórym klasom udało się rozegrać walkę o punkty, a wśród uczniów byli i tacy, którzy przykuli uwagę specjalistów futbolu flagowego: Damiana Dębińskiego (członka zarządu ZFAP), Stanisława Hanzela (managera kadry futbolu flagowego) i Grzegorza Kozuba (trenera i koordynatora ofensywy kadry).
W Polsce dyscyplina zadebiutowała w maju 2010 roku we Wrocławiu. Na olimpiadzie po raz pierwszy pojawi się w 2028 roku w Los Angeles.

Uczniowie Tygla mieli możliwość zapoznania się z jajowatą piłką i jej specyfiką. Zdj. Kuba Benek

Jak wygląda futbol flagowy? Jak można poćwiczyć w Tyglu? (zainteresowani mogą napisać pod adres: WYŚLIJ WIADOMOŚĆ).

Flagówka w Tyglu

6 zdjęć

Nauczyciele wychowania fizycznego Zespołu Szkół Technicznych zaprosili na boiska Tygla specjalistów futbolu flagowego, jednej z najmłodszych dyscyplin olimpijskich. Futbol flagowy to bezkontaktowa odmiana futbolu amerykańskiego, w której zawodnicy „szarżują” i zrywają „flagi” z ubrania przeciwnika.

Opracowanie
rybnicka .eu
do góry