Strona główna/Aktualności/Miasto/Betonują skatepark

Betonują skatepark

03.07.2024 Miasto

Od wczoraj na placu budowy nowego skateparku w parku Wiśniowiec w dzielnicy Rybnik Północ trwa betonowanie jednej z jego głównych atrakcji - bowla, czyli miski, i to niemałej.

Bowl, czyli betonowa niecka o nieregularnym kształcie będzie jedną z głównych atrakcji nowego skateparku na Wiśniowcu Zdj. Wacław Troszka

Duża betonowa niecka o nieregularnym kształcie będzie jedną z głównych atrakcji, ale tak jej wykonanie wymaga wiele zachodu, cierpliwości i precyzji. Najpierw przy użyciu profili w odpowiednim kształcie pracująca tu ekipa wykonała nasypy i skarpy „miski”. Później wykonano na nich szalunki, czyli zbrojenia. Teraz pod ciśnieniem wtłacza się w nie beton, z którego będą wykonane ściany bowla, po których będą śmigać rolkowcy, deskorolkowcy i tym podobni. To niełatwa robota, bo wypełnienie betonem wznoszących się w górę ścian atrakcji wymaga sporej wprawy, a potem trzeba to wszystko jeszcze wygładzić, wyszlifować i wypolerować, tak by powstała nawierzchnia była idealnie równa i gładka.

Ściany niecki muszą być równe i gładkie Zdj. Wacław Troszka

Tylko na wybetonowanie tej jednej dużej ”miski” zostanie zużytych około 50 kubików, czyli metrów sześciennych betonu. Później rozpocznie się betonowanie pozostałej części przyszłego skateparku, gdzie pojawią się kolejne atrakcje. Cały kompleks, przypominamy, ma być gotowy w połowie listopada.

Betonują skatepark na Wiśniowcu

15 zdjęć

2 lipca na placu budowy skateparku na Wiśniowcu w dzelnicy Północ rozpoczęto betonowanie bowla - jednej z jego głównych atrakcji.

 

Dziennikarz
Wacław Troszka
do góry