Strona główna/Aktualności/Kultura i rozrywka/„Złote plaże” Rafała Kozika

„Złote plaże” Rafała Kozika

23.03.2023 Kultura i rozrywka

Po nastrojowej balladzie przyszła pora na latynoskie rytmy. Rybniczanin Rafał Kozik nie przestaje zaskakiwać i tym razem zaprasza nas do tańca. - To lekka, przyjemna, taneczna piosenka, bazująca na latynoskim popie - mówi utalentowany wokalista, zdobywca trzeciego miejsca w programie „The Voice of Poland” o swoim trzecim autorskim singlu „Złote plaże”. Możemy go posłuchać w serwisach streamingowych, a roztańczony teledysk obejrzeć na YouTube.

„Złote plaże” - nowy singiel Rafała Kozika (w środku). Zdj. Martyna Chłodek

- Pobrzmiewający w piosence Afrobeat kojarzy się z gorącym klimatem, plażami i ulubionym drinkiem. Mamy już wiosnę, ale tęsknimy za ciepłem i słońcem, stąd taka właśnie kompozycja - mówi Rafał o singlu, którego premiera odbyła się dziś (23 marca) w samo południe.

Teledysk zrealizowano w klubie Noc w Rybniku oraz w restauracji Impresja w Zabrzu. - Przedstawia on historię pary, która szuka bliskości i chce zaangażować się w relację, więc przenosi znajomość z portalu randkowego na klubowy parkiet. Chemia pomiędzy nimi jest tak silna, że zapominają o całym świecie, ciesząc się romantyczną chwilą i wspólnym tańcem. W realizację tego teledysku zaangażowałem się od A do Z - mówi wokalista o obrazie wyreżyserowanym przez pochodzących z Bielska Białej filmowców z grupy APC FILMS.

W teledysku razem z Rafałem zatańczyli też inni rybniczanie: Magdalena Szweter, Weronika Zaremba, Dominik Grelich i Piotr Wawrzynek. Zdj. Martyna Chłodek

Tekst do piosenki Rafał napisał wspólnie z Dominiką Skoczylas, a współautorami muzyki są Karol Papała i Kacper Wróbel - specjaliści od muzyki alternatywnej. Mix i mastering dopracował Jan Bielecki z Hotel Torino, który współpracował z wieloma znanymi artystami w naszym kraju.

- Chciałem pokazać się z nieco innej, tanecznej strony. I jestem z siebie dumny! Bardzo cieszę się, że zatańczyłem z grupą tak wspaniałych tancerzy. Jestem podekscytowany i ciekawy reakcji innych - mówi Rafał.

Choreografię do teledysku ułożyła Magdalena Szweter, rybnicka tancerka i wokalistka, która jako dziecko wygrała niedobczycki talent show „Pokaż co potrafisz”, podobnie zresztą jak Rafał Kozik. Oprócz Magdy i Rafała w teledysku tańczą też inni rybniczanie: Weronika Zaremba, Dominik Grelich i Piotr Wawrzynek.

„Złote plaże” są dostępne w popularnych serwisach streamingowych (Spotify, Tidal, Empic Music), a teledysk na YouTube. - Z kolei na TikToku można obejrzeć część taneczną, więc każdy może zatańczyć do mojej piosenki i oczywiście pokazać swoją wersję. Będzie mi bardzo miło - mówi RaV Kozik. Zdj. Martyna Chłodek

Rafał, a właściwie RaV Kozik, bo pod takim pseudonimem występuje już od dawna, na razie nie planuje płyty. Wciąż szuka i eksperymentuje - po rytmicznym pierwszym singlu „Zimny front”, który wykonał jeszcze w programie „The Voice of Poland”, była ballada „Wart mniej”, a teraz taneczne „Złote plaże”.

- Kolejne single będą równie energetyczne. To jestem ja, w stu procentach! - mówi Rafał Kozik.

19 maja rybniczanin zaśpiewa z Kasią Moś i Pauliną Gołębiowską podczas 30-lecia Domowego Hospicjum w Jastrzębiu-Zdroju, w tamtejszej sali koncertowej PSM.

 

Dziennikarz
Sabina Horzela-Piskula
do góry